پزشکیعلم و دانش

انگشت شست سوم؛ یک پروتز غیر ضروری اما رویایی

دنی کلود دانشجوی تحصیلات تکمیلی در کالج سلطنتی لندن(RCA) است و آخرین اختراع وی انگشت شست سوم می باشد. یک پروتز سه بعدی چاپ شده است که دقیقا همان چیزی است که اسمش آن را نشان می دهد.

third thumb 2 - انگشت شست سوم؛ یک پروتز غیر ضروری اما رویایی

کلود می گوید:

 منشا کلمه پروتز به معنای “اضافه کردن، قرار دادن به…” است، بنابراین نه تغییر آن و نه جایگزینی  آن، بلکه برای گسترش به کار می رود. واژه انگشت شست سوم از این اصطلاح الهام گرفته شده است که در جستجوی افزایش بشریت و با هدف اصلاح پروتز به عنوان پسوند بدن است.

وی انگشت شست خویش را به سمت دست خود میچرخاند و به دستبند حاوی سیم و سرور متصل می شود. کنترل کننده آن را با استفاده ار سنسور های زیر پا کنترل می کند. با یک فشارپا انگشت شست حرکت می کند که این دستورالعمل ها توسط بلوتوث به مچ دست ارسال می شود.

third thumb - انگشت شست سوم؛ یک پروتز غیر ضروری اما رویایی

بنظر می رسد کمی فریبنده باشد اما کلود می گوید مردم ان را خیلی سریع انتخاب می کنند.به عنوان مثال این پیچیده تر از فرمان دادن ماشین و در عین حال عملکرد ترمز و گاز نیست.

این فقط یک نمونه اولیه است اما کلود می گوید هدف این است آن چه را که پروتز نامیده می شود، تجدید کنیم به چیزی که توانایی را افزایش می دهد، نه فقط جایگزینی برای کسانی که عضوی را از دست داده اند.

منبع: theverge

 

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن