پزشکیدانستنی هاعلم و دانش

مصرف 25 فنجان قهوه در طول روز به سلامت قلب آسیبی نمی زند

نتایج مطالعات اخیر نشان می‎دهده که مصرف قهوه تاثیر زیادی بر روی سلامت قلب داشته، اما به واقع چه میزان مصرف مناسب است؟

آیا شما هم به مصرف قهوه علاقه‎مند هستید؟ به احتمال زیاد اطرافیان شما هشدارهایی پیرامون عوراض مصرف قهوه به شما می‎دهند و باعث نگرانی شما شده‎اند. احتمالا علت این عوارض به کافئین موجود در قهوه مربوط بوده و به همین علت، برخی از افراد معتقدند که مصرف زیاد این نوشیدنی ممکن است برای قلب مناسب نباشد، اما به نظر می‌رسد محدودیت تعداد فنجان قهوه‌ای که یک فرد می‌تواند با خیال راحت در روز مصرف کند، بسیار بیشتر از تصور عموم مردم است.

25 Cups Of Coffee 300x169 - مصرف 25 فنجان قهوه در طول روز به سلامت قلب آسیبی نمی زند

طبق نتایج آخرین مطالعات صورت گرفته توسط بنیاد قلب بریتانیا، نوشیدن 25 فنجان قهوه در روز برای سلامت قلب مفید است؛ اما این مسئله را نمی‌توان به عنوان مجوز نوشیدن تعداد زیادی قهوه در طول روزعنوان کرد، اما اگر شما بیشتر از یک فنجان مصرف می‌کنید، نباید نگران باشید.

در مطالعه انجام شده توسط بنیاد قلب بریتانیا، سه گروه مختلف از افراد شرکت کردند که گروه اول را افرادی تشکیل دادند که کمتر از یک فنجان قهوه در طول روز می‌نوشیدند، گروه دوم بین 1 تا 3 فنجان و گروه سوم هم تا 25 فنجان در روز مصرف کردند و در انتها این افراد تحت آزمایش‌های MRI قلب و ضربان موج مادون قرمز قرار گرفتند که کاشف به عمل آمد، مصرف زیاد این نوشیدنی نمی‌تواند آسیبی به سلامت شریان‌ها وارد کند.

دکتر Kenneth Fung، یکی از محققان دانشگاه کوئین ماری لندن اظهار داشت:

با وجود محبوبیت زیاد قهوه در سراسر جهان، گزارش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانند افراد را از لذت نوشیدن قهوه دور کنند. تحقیقات ما نشان می‌دهد که این نوشیدنی به عروق خونی آسیبی وارد نخواهد کرد.

حتما بخوانید:
با خواص پیاز برای پیشگیری از سرطان آشنا شوید
منبع
ubergizmo
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن