اخبارتلفن همراه

قیمت گوشی‎های موبایل ۱۵ تا ۲۵ درصد ارزان شد

قیمت موبایل حدود 15 تا 25 درصد کاهش یافت. عرضه گوشی‎های جدید به بازار موبایل ایران باعث کاهش قیمت شد.

به گزارش نیوز کالا، رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل اعلام کرد، با کاهش سرعت نرخ ارز، قیمت گوشی موبایل در هفته جاری در اکثر مدل‌ها بین ۱۵ تا ۲۵ درصد ارزان‎تر شده است.

عرضه گوشی جدید و کاهش قیمت‌ها

ابراهیم درستی تاکید کرد، هنوز هم گوشی‎های جدید به اندازه نیاز و تقاضای مردم وارد بازار موبایل نشده و امیدواریم که با عرضه گوشی‎های جدید، وضعیت بازار با ثبات شود.

به گفته وی قیمت موبایل با توجه به نرخ ارز تغییر می‎کند و هم اکنون با کاهش سرعت جهشی نرخ ارز طی هفته های گذشته، قیمت گوشس های تلفن همراه نیز با کاهش 15 تا 20 درصدی روبرو شده‎اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه  گفت که قرار است در هفته جاری وضعیت 720 هزار گوشی تعلق شده مشخص گردد و پس از قیمت‎گذاری وارد بازار موبایل شوند. رئدرستی گفت که قرار است در هفته جاری وضعیت ۷۲۰ هزار گوشی تعلیق شده مشخص و این گوشی‌ها پس از قیمت‌گذاری، توزیع و وارد بازار شوند. وی ادامه داد که این گوشی‌ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده و قرار است در کمیته متشکل از وزارت صمت و ارتباطات، برمبنای ارز نیمایی قیمت گذاری شوند.

لازم به ذکر است که ثبت و سفارش واردات گوشی حدود 20 روز است که آزاد شده و با تفاسیر پیش‎بینی می‎شود، با عرضه گوشی جدید به بازار و آزادسازی گوشی‌های توقیف شده، وضعیت بازار موبایل از هفته آینده به یک ثبات نسبی برسد.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
mehrnews

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن