اخبارگوناگونویدئو

تماشا کنید: این کشتی تفریحی 106 متری می‎تواند نامرئی شود

دو طراح سرشناس به نام‎های، پیتر ون جیست و تریسی-جین کاناواژیو، اخیراً 35 سال تجربه خود در زمینه طراحی را با یکدیگر ادغام کرده‎اند و به نتایج شگفتی دست یافته‎اند. این دو طراح در زمینه طراحی داخلی و خارجی کشتی های تفریحی و نیز طراحی مبلمان تخصص دارند، به‎تازگی از کانسپت یک کشتی تفریحی به نام Mirage رونمایی کرده‎اند که حاصل مدت ها تحقیق روی انواع شیشه بوده است.

Mirage 01 - تماشا کنید: این کشتی تفریحی 106 متری می‎تواند نامرئی شود

کشتی فوق در ذات خود تفاوت خاصی با یک کشتی معمولی ندارد، اما کاملا از شیشه‎های آینه‎ای ساخته شده است و به راحتی می تواند در محیط پیرامون خود نامرئی شود. این دو طراح ادعا می‎کنند که، زمانی که از فاصله 50 متری یا بیشتر به این کشتی 4200 تنی نگاه کنید، کاملاً در محیط پنهان می‎شود.

کشتی تفریحی محوشونده Mirage

در طراحی کشتی شیشه‎ای میراژ از ساختمان‎های بلند و آسمان خراش‎هایی الهام گرفته شده که، با سطوح شیشه ای بازتاب دهنده ساخته شده‎اند. تولید شیشه‎های آینه ای مورد استفاده در آن برعهده یک شرکت آلمانی بوده است.

Mirage 00 - تماشا کنید: این کشتی تفریحی 106 متری می‎تواند نامرئی شود

گفته می‎شود محصول نهایی به جای تمام پنل‎های عمودی رایج، از این پنل‎های شیشه‎ای بهره می‎برد و نه تنها کشتی را از چشم سایر افراد دور نگه می‎دارد، بلکه با بازتاب محیط پیرامون در داخل، احساسی شبیه به میان آسمان و زمین بودن القا می‎کند.

ون جیست و کاناواژیو حدود 12 ماه روی طرح اولیه این کشتی کار کرده‎‌اند و نتیجه کار آنها قطعاً ارزش تلاش‎شان را دارد. لازم به ذکر ایت که کشتی تفریحی Mirage هنهوز در دنیای واقعی ساخته نشده‎اند، اما طولی نخواهد کشید که یک فرد از این طرح استقبل کند و ساخت آن شروع شود.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
yachtharbour

پاسخی بگذارید

بستن
بستن