اخبارگوناگونویدئو

تماشا کنید: این کشتی تفریحی 106 متری می‎تواند نامرئی شود

تماشا کنید: این کشتی تفریحی 106 متری می‎تواند نامرئی شود
3.5 (70%) 2 رای

دو طراح سرشناس به نام‎های، پیتر ون جیست و تریسی-جین کاناواژیو، اخیراً 35 سال تجربه خود در زمینه طراحی را با یکدیگر ادغام کرده‎اند و به نتایج شگفتی دست یافته‎اند. این دو طراح در زمینه طراحی داخلی و خارجی کشتی های تفریحی و نیز طراحی مبلمان تخصص دارند، به‎تازگی از کانسپت یک کشتی تفریحی به نام Mirage رونمایی کرده‎اند که حاصل مدت ها تحقیق روی انواع شیشه بوده است.

کشتی تفریحی محوشونده Mirage

کشتی فوق در ذات خود تفاوت خاصی با یک کشتی معمولی ندارد، اما کاملا از شیشه‎های آینه‎ای ساخته شده است و به راحتی می تواند در محیط پیرامون خود نامرئی شود. این دو طراح ادعا می‎کنند که، زمانی که از فاصله 50 متری یا بیشتر به این کشتی 4200 تنی نگاه کنید، کاملاً در محیط پنهان می‎شود.

کشتی تفریحی محوشونده Mirage

در طراحی کشتی شیشه‎ای میراژ از ساختمان‎های بلند و آسمان خراش‎هایی الهام گرفته شده که، با سطوح شیشه ای بازتاب دهنده ساخته شده‎اند. تولید شیشه‎های آینه ای مورد استفاده در آن برعهده یک شرکت آلمانی بوده است.

کشتی تفریحی محوشونده Mirage

گفته می‎شود محصول نهایی به جای تمام پنل‎های عمودی رایج، از این پنل‎های شیشه‎ای بهره می‎برد و نه تنها کشتی را از چشم سایر افراد دور نگه می‎دارد، بلکه با بازتاب محیط پیرامون در داخل، احساسی شبیه به میان آسمان و زمین بودن القا می‎کند.

ون جیست و کاناواژیو حدود 12 ماه روی طرح اولیه این کشتی کار کرده‎‌اند و نتیجه کار آنها قطعاً ارزش تلاش‎شان را دارد. لازم به ذکر ایت که کشتی تفریحی Mirage هنهوز در دنیای واقعی ساخته نشده‎اند، اما طولی نخواهد کشید که یک فرد از این طرح استقبل کند و ساخت آن شروع شود.

منبع
yachtharbour
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن