دانستنی ها

با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

آیا به ورزش کردن علاقه دارید؟ ورزش موردعلاقه‌تان چیست؟ ورزش کردن همانند فعالیت‌های دیگر نیست. ورزش کردن باعث می‌شود از حداکثر زمان خود استفاده کنیم، بدنمان را بسازیم، متناسب باشیم و از بیماری‌هایی که باعث مرگ زودرس می‌شوند پرهیز کنیم. یادگیری و انجام بسیاری از ورزش‌ها آسان است اما بسیاری از ورزش‌ها بسیار گران و هزینه‌بر هستند. اگر می‌خواهید به انجام ورزش‌های گران و هزینه‌بر بپردازید پس باید بسیار ثروتمند باشید.

در اینجا ۱۰ ورزش گران‌قیمت جهان را به شما معرفی می‌کنیم تا خودتان تصمیم بگیرید آیا ورزشی که انجام می‌دهید گران‌قیمت است یا نه.

۱۰. اسب‌سواری

Equestrianism - با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

اسب‌سواری یکی از جالب‌ترین و مهم‌ترین ورزش‌های المپیک است که قوانین منحصربه‌فرد خود را دارد و شامل درساژ، پرش از مانع و اختتامیه می‌شود. درساژ یک اسب چندان آسان نیست و به صرف پول نیاز دارد و حتی اگر آن‌قدر پول داشته باشید که بتوانید چنین اسبی را داشته باشید باید برای تمرین دادن آن زمان زیادی را صرف کنید.

۹. چوگان

Polo - با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

یکی دیگر از ورزش‌هایی که به اسب نیاز است اما برخلاف اسب‌سواری به چندین اسب نیاز است زیرا یک ورزش تیمی می‌باشد، بنابراین از ورزش قبلی گران‌تر است. علاوه بر اسب‌های موجود در زمین بازی به اسب‌های ذخیره هم نیاز است تا در صورت آسیب اسب‌ها از اسب‌های ذخیره استفاده شود.

۸. فرمول یک

Formula 1 - با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

مسابقه ماشین‌رانی تک‌نفره که فرمول یک نامیده می‌شود باید از سن نوجوانی آغاز شود و درنتیجه باید زمان و پول بیشتری صرف شود. برای شروع و ورود به رقابت به ۱۹۰،۰۰۰ هزار دلار نیاز دارید و به همین دلیل برای ادامه دادن این ورزش به حامی مالی نیاز دارید. این ورزش نه‌تنها یکی از گران‌قیمت‌ترین ورزش‌های جهان بلکه یکی از خطرناک‌ترین آن‌هاست که ممکن است آسیب‌ دیده و حتی جان خود را از دست دهید.

۷. قایق‌رانی بادبانی

sailing - با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

قایق‌رانی یک ورزش گران‌قیمت نیست اما برای انجام آن به چیزی نیاز دارید که آن را به گران‌قیمت‌ترین ورزش جهان تبدیل می‌کند. بدون داشتن قایق و لوازم دیگر نمی‌توانید به این ورزش بپردازید. همچنین باید جایی را داشته باشید تا قایق خود را در آنجا نگه دارید زیرا تنها دو تا سه ماه در سال می‌توانید به این ورزش بپردازید.

۶. پنج‌گانه مدرن

Modern Pentathlon - با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

زمانی که می‌توانید ۵ ورزش را انجام دهید چرا تنها به انجام یکی از آن‌ها بپردازید؟ پنج‌گانه مدرن به شما این امکان را می‌دهد تا به ۵ ورزش جالب شمشیربازی، تیراندازی با تپانچه، شنای آزاد، پرش با اسب و دو صحرانوردی، بپردازید. برای انجام این ورزش به لوازم و امکاناتی چون تپانچه، فویل و لباس شمشیربازی، اسب و لباس شنا و دو نیاز دارید.

۵. پرواز با لباس بالدار

Wingsuiting - با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

یکی از مهیج‌ترین ورزش‌هایی که می‌توانید به انجام آن بپردازید. خرید لباس بالدار چندان گران نیست و تنها ۲،۵۰۰ دلار هزینه دارد اما چیزی که باعث گران شدن این لباس می‌شود لوازمی است که برای پرواز در هوا و بازگشت به زمین نیاز دارید، مانند: کلاس‌های پرش هوایی، هواپیما، خلبان، بیمه حوادث و لوازم و ابزار دیگری که برای پرواز به آن‌ها نیاز دارید.

۴. باب اسلد

Bobsledding - با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

یک ورزش گروهی که برای تهیه باب اسلد و آموزش کار با آن به هزینه بسیار زیادی نیاز دارید، بنابراین یا باید خودتان هزینه‌ها را پرداخت کنید و یا یک حامی مالی پیدا کنید. در غیر این صورت نمی‌توانید این ورزش را انجام دهید.

۳. بالن‌سواری هوای گرم

Hot Air Ballooning - با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

مسابقه بالن‌سواری در هوای گرم به یک بالن باکیفیت و پرسرعت نیاز دارید که به آخرین تکنولوژی مجهز بوده و بتواند سایر رقبا را شکست دهد. همچنین باید فضایی داشته باشید تا در فاصله بین مسابقات بالن خود را در آنجا قرار دهید.

۲. اسکی پرش

Ski Jumping - با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

برای انجام این ورزش به مانع اسکی، آموزش، مربی خوب، لوازم لازم برای اسکی و بیمه نیاز دارید. برای تهیه این امکانات به هزینه بسیار زیادی نیاز دارید و همچنین با انجام این ورزش جان خود را به خطر می‌اندازید زیرا برای شکست رقبا باید ارتفاع پرش خود را افزایش دهید.

۱. جشنواره سرعت ویتیانگا

Whitianga Festival of Speed - با این 10 ورزش گران و پرطرفدار جهان آشنا شوید

این جشنواره معروف هرساله در نیوزلند برگزار می‌شود و در آن مسابقات مختلف سرعت برگزار می‌شود، مانند رالی خودرو در برابر مسابقه هلیکوپتر سواری، مسابقه جت اسکی، نمایش‌های آکروجت، قهرمانی هلیکوپتر سواری، مسابقات آف رود، مسابقات قایق‌سواری آف شور و مسابقات سرعت دیگر.

حتما بخوانید:
با پردرآمدترین ورزشکاران جهان آشنا شوید
منبع
topteny
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن