اخبارگوناگون

گوگل داپلکس؛ قدرتمندترین فناوری هوش مصنوعی که تفاوتی با انسان ندارد

مدیرعامل گوگل از قدرتمندترین فناوری هوش مصنوعی یعنی گوگل داپلکس رونمایی کرد و اعلام نمود که هوش مصنوعی گوگل تفاوتی با انسان ندارد.

مدیرعامل گوگل از داپلکس رونمایی کرده است. داپلکس یک نرم افزار هوش مصنوعی جدید است که دقت بالایی دارد و می تواند به طور کامل مانند انسان حرف بزند. شباهت ها به گونه ای است که این نرم حتی از تکه کلام هایی مانند اووم یا آه یا اصطلاحات عامیانه نیز استفاده می کند.

حتما بخوانید:  کروم در ماه سپتامبر برچسب Secure را از آدرس های اینترنتی حذف می کند!

گوگل داپلکس ، نرم افزار هوش مصنوعی جدید گوگل

از جمله ویژگی های گوگل داپلکس می توان به انجام تماس های تلفنی مدنظر کاربران همراه با دقت و هوشمندی بالا اشاره کرد. فردی که در آن سوی خط تماس در حال صحبت است، به هیچ وجه متوجه نمی شود که با یک نرم افزار و نه یک انسان در حال گفتگو است. البته این موضوع باعث نگرانی هایی در مورد استفاده از گوگل داپلکس شده است.

شرکت گوگل در مورد نگرانی های موجود در استفاده از گوگل داپلکس مدعی شده که نهایت تلاش خود را به عمل آورده تا استفاده از این نرم افزار با شفافیت و به طور مناسب انجام شود. ساندار پیچای اظهار داشته که این فناوری نیرویی پیش برنده است که می تواند کیفیت زندگی میلیاردها نفر را در سراسر جهان ارتقا بخشد.

فعلا مشخص نیست که نتیجه ابداع این فناوری چه خواهد بود و سوالات زیادی در مورد نقش و تاثیر آن بر زندگی وجود دارد بنابراین باید این مسیر با احتیاط طی شود.

گوگل داپلکس؛ قدرتمندترین فناوری هوش مصنوعی که تفاوتی با انسان ندارد
امتیاز دهید

منبع
businessinsider
برچسب ها

مهسا رضایی

دانشجوی پزشکی دانشگاه شیراز هستم. از قدیم الایام یکی از عاشقان دنیای فناوری بوده ام و خوشحالم که فرصتی دست داد تا در نیوز کالا به فعالیت بپردازم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید