اپلیکیشناخبار

کمپانی ارز مجازی گرام در بریتانیا جعلی است!

امتیاز دهید

تلگرام در یک اطلاع رسانی اعلام نمود که کمپانی ارز مجازی دوروف جعلی است. این کمپانی توسط یک فرد سودجوی بریتانیایی ایجاد شده است.

با وجود اینکه هنوز مدت زیادی از پیش فروش ارز مجازی تلگرام نمی گذرد، افرادی با هدف سودجویی از این ماجرا شروع به کلاهبرداری از کاربران کرده اند. یک فرد ناشناس در بریتانیا شرکتی جعلی به نام Telegram Open Network Limited تاسیس کرده و ادعا کرده است که با پروژه ارز مجازی تلگرام در ارتباط است.

حتما بخوانید:
رفع فیلتر توییتر و یوتیوب در جهت تمرکززدایی از تلگرام

جعلی بودن کمپانی ارز مجازی دورف

براساس اطلاعات موجود، این فرد پاول دورف بنیانگذار تلگرام را به عنوان تنها سهامدار، مدیر و منشی این کمپانی معرفی کرده است. همچنین مدعی برخورداری از سرمایه پرداختی ۸۰۰ میلیون پوندی شده است.

لازم به ذکر است که ثبت شرکت در مرکز Companies House بریتانیا بسیار ساده است و با پرداخت تنها ۱۲ پوند و بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی، شرکت ثبت می شود.

حتما بخوانید:
کمپانی کداک ارز دیجیتالی کداک کوین (KodakCoin) خود را معرفی کرد

واکنش پاول دورف نسبت به کمپانی جعلی ارز مجازی گرام

مدت کوتاهی پس از انتشار خبر ثبت کمپانی ارز مجازی دوروف در بریتانیا ، مسئولان تلگرام در توییتر به آن واکنش نشان دادند. آنها اعلام کردند که دورف چنین شرکتی را ثبت نکرده و این مساله بیشتر شبیه یک شوخی یا کلاهبرداری به نظر می رسد.

اکانت توییتر تلگرام به مواردی در سند ثبت شده اشاره کرده که براساس آن جعلی بودن این شرکت مشخص است. برای مثال در اسناد ثبت شده از پاول دورف به عنوان شهروند بریتانیایی نام برده شده است اما این امر حقیقت ندارد و او شهروند جزیره ای در دریایی کارائیب و از مستعمرات سابق بریتانیا به نام سنت کیتس و نویس است.

همچنین ادعای برخورداری از سرمایه ۸۰۰ میلیون پوندی و ثبت آن در بریتانیا بسیار عجیب است زیرا در این کشور چنین مبلغ هنگفتی مشمول مالیاتی سنگین خواهد بود. در پایان باید گفت که هنوز Companies House بریتانیا در رابطه با جعلی بودن شرکت Telegram Open Network Limited واکنش خاصی نداشته است.

منبع
cryptovest
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن