اخبارگوناگون

کروم کامپیوتر ویندوزی شما را اسکن می کند، اما ممکن است یک اشکال باشد!

به تازگی اخباری در مورد رفتار مشکوک کروم منتشر شده است. آنگونه که اعلام شده این مرورگر محتوای رایانه ها را بررسی و اسکن می کند.

یک محقق امنیتی به تازگی در مورد رفتار مشکوک گوگل کروم سخن گفته است. این رفتار بر روی رایانه های مجهز به ویندوز نمایان است. کلی شورتریج مدیر تولید شرکت سکیوریتی اسکورکارد اعلام کرده است که یک مرورگر نباید محتوای فایل های موجود در یک رایانه را اسکن و بررسی کند.

بررسی رفتار مشکوک کروم در رایانه های ویندوزی

این محقق در مورد رفتار مشکوک کروم اعلام نمود که علت آن اضافه شدن امکانات ضدویروس به نسخه ای از مرورگر کروم است. به نظر می رسد که گوگل از سال قبل نسخه ویندوزی مرورگر کروم را به ضدویروس مجهز کرده باشد. این ویژگی در واقع برای پاکسازی خود کروم استفاده می شود.

مرورگر کروم از مزاحمت های ویروسی جلوگیری می کند!

یکی از مزاحمت های ویروسی که در مرورگرهای اینترنتی وجود دارد، تغییر صفحه اول به نمایش درآمده در آنها است که بدافزارهای تبلیغاتی باعث این امر می شوند و گوگل در تلاش است تا بتواند با اضافه کردن ابزار اسکن از این اقدام جلوگیری کند. البته این عملکرد باعث کند شدن مرورگر کروم می شود.

نکته آخر اینکه این قدام چون بدون اطلاع کاربران انجام می شود، حریم شخصی آنها را نیز نقض می کند. از جمله تخلفات این ابزار اسکن می توان به تغییر بدون اجازه صفحه اول هر کاربر بدون اطلاع و اجازه وی، ارسال اطلاعات مربوط به تاریخچه اسکن ها برای گوگل و غیره اشاره نمود.


بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند:

منبع
engadget
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید