اپلتلفن همراهسیستم عامل

کرسی بیشترین صاحبان ios در کدام حزب است؟ جمهوری خواه یا دموکرات

طبق آماری که به‎تازگی منتشر شده، تفاوت چشمگیری میان فراوانی کاربران اندروید و iOS در بین طرفداران دو حزب دموکرات و جمهوری خواه ایلات متحده وجود ندارد.

در میان اخبار مربوط به انتخابات میان دوره‎ای در آمریکا، وبسایت Device Atlas نقشه دیگری از میزان کاربران اندروید و iOS در هر ایالت را منتشر کرده است. در این مطالعات حتی انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 نیز گنجانده شده و میزان کاربران گوگل و اپل را با تعداد رای دهندگان دموکرات و جمهوری خواه مقایسه کرده‌اند.

مقایسه میزان کاربران اندروید و آی او اس در امریکا

Android vs iOS market share - کرسی بیشترین صاحبان ios در کدام حزب است؟ جمهوری خواه یا دموکرات Android vs iOS state - کرسی بیشترین صاحبان ios در کدام حزب است؟ جمهوری خواه یا دموکرات

طبق نتایج این تحلیل، آیفون و آیپد‌های اپل در بین دموکرات‌ها محبوبیت بیشتری نسبت به جمهوری خواهان دارند. اما آنقدر نیست که واضح بگوییم اکثریت کاربران اپل را دموکرات‌ها تشکیل می‌دهند. طبق این آمار اپل 65 درصد کل بازار ایالات متحده را در اختیار دارد و اگر این آمار را محدود به 14 ایالتی کنیم که دموکرات‌ها در آن بیشتر از نیمی از رای‌ها را از آن خود کردند این رقم تنها اندکی از 70 درصد بالاتر می‌رود. در تصاویر زیر می‌توانید آمار دقیقی از میزان محبوبیت اندروید و آی او اس در هر ایالت را مشاهده کنید.

و از طرف دیگر 67 درصد از کاربران 23 ایالتی که به کاندیداهای حزب جمهوری خواه رای داده‌اند از محصولات اپل استفاده می‌کنند. مشاهده می‎کنید که این تفوات آنقدر فاحس نیست که با قطغیت بگوییم، تمام کاربران آی او اس را دموکرات‌ها تشکیل می‌دهند در حالی که فقط جمهوری خواهان از اندروید استفاده می‌کنند.

اما نکته قابل تامل در این تحلیل این است که کمپانی اپل سهم 65 درصدی از بازار کشور خود را تصاحب کرده است. مردم این کشور در بازاری که غول‌های خارجی بزرگی مانند سامسونگ و ال جی در آن حضور دارند تمایل بیشتری به استفاده از برند داخلی خود دارند. در این بین گوگل نیز در سال‎های اخیر تلاش کرده تا پیکسل‌های خود را به بازار تزریق کند و این وضعیت را به نفع خود تغییر دهد اما این آمار نشان می‌دهد آن‌ها هنوز راه درازی در پیش دارند.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
phonearena

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن