اخبار خودرو

کاهش چشمگیر تولید خودرو در ایران نسبت به سال گذشته

در شهریورماه سال 97 تولید انواع خودروهای سواری با کاهش ۴۶.۴ درصدی روبرو شد که از ۹۸ هزار و ۴۰۷ دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به ۵۲ هزار و ۷۰۷ دستگاه رسید.

طبق آخرین گزارشات منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید انواع خودرو در شهریور ماه سال جاری با کاهش ۴۶.۲ درصدی روبرو شده‎اند.

به گزارش نیوز کالا و به نقل از ایسنا، در شهریور ماه سال جاری تولید انواع خودرو از رقم ۱۰۵ هزار و ۹۰۴ دستگاه در شهریور ماه سال 96 به ۵۶ هزار و ۹۴۹ دستگاه کاهش یافته است.

تولید انواع سواری با کاهش ۴۶.۴ درصدی مواجه شده و از ۹۸ هزار و ۴۰۷ دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به ۵۲ هزار و ۷۰۷ دستگاه رسیده است.

اما تولید انواع ون رشد ۱۱۲۳.۵ درصدی را تجربه کرده و از ۱۷ دستگاه در شهریور ماه ۹۶ به ۲۰۸ دستگاه افزایش یافته است.

تولید انواع وانت نیز ۴۶.۴ درصد کاهش یافته و از ۵۹۶۱ دستگاه در شهریور ماه سال 96 به ۳۱۹۳ دستگاه کاهش یافته است.

در شهریور ماه امسال نیز تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس افزایش یافته و رشد ۸۱.۸ درصدی را تجربه کرده که از ۷۷ دستگاه در شهریور سال گذشته به ۱۴۰ دستگاه افزایش یافته است.

در این بین تولید انواع اتوبوس نیز با کاهش ۶۱ درصدی همراه بوده و از ۱۸۲ دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به ۷۱ دستگاه رسیده است.

تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده نیز ۵۰ درصد کاهش یافته و از ۱۲۶۰ دستگاه در شهریور ماه ۱۳۹۶ به ۶۳۰ دستگاه کاهش یافت.

در مجموع در 6 ماهه نخست امسال تولید انواع خودرو با کاهش ۱۵.۱ درصدی همراه بوده و از ۶۸۶ هزار و ۶۸۷ دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به ۵۸۲ هزار و ۷۴۷ دستگاه رسیده است.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

بستن
بستن