آموزشترفند ها

اگر می خواهید دمای CPU را کاهش دهید، این مطلب را بخوانید

اگر می خواهید دمای CPU را کاهش دهید، این مطلب را بخوانید
امتیاز دهید

بالا رفتن دمای CPU مشکلی است که بسیاری از کاربران از آن شکایت دارند. در این بین بهبود عملکرد سیستم خنک کننده به عنوان راهکاری بلندمدت برای کاهش دمای دستگاه مدنظر قرار می گیرد، ولی کاهش حجم کار راهی موقت برای کاهش دمای سی پس یو است.

 

چگونه دمای CPU را کاهش دهیم؟

دو راه اصلی برای کاهش دادن دمای CPU وجود دارد:

بهبود عملکرد سیستم خنک کننده

می توان با بهبود محیط عملیاتی دمای CPU را کاهش داد. باید مطمئن شد که فن خنک کننده حداقل ۶ اینچ با محیط اطراف فاصله دارد، در این بین دمای اتاق را نیز فراموش نکنید و با روشن کردن کولر و یا بازکردن پنجره ها پایین بیاورید. و اما اگر از لپتاب استفاده می کنید، آن را بر روی سطح پارچه ای و یا هرچیزی که جریان هوا را به لپتاب قطع می کند و مانع از افت دما می شود قرار ندهید.

دریچه ها و قطعات داخلی کامپیوتر خویش را با دستگاه های هوای فشرده از هر گونه گرد و غبار پاک کنید زیرا تاثیر زیادی در افت دما دارد. کاربرام حرفه ای تر حتما فن های کامپیوتر را افزایش دهند و یا از چسب حرارتی با کیفیت بالاتری برای CPU استفاده کنند.

استفاده کمتر از سیستم

مسلما با افزایش کار پردازنده، گرمای بیشتری تولید می شود و CPU هایی که به حداکثر توان خود می رسند گرمای بیشتری از خود تولید می کنند. برای کاهش دما باید برنامه های غیرضروری را قطع و یا غیرفعال کرد.

 

حتما بخوانید:  باگ های Meltdown و Spectre؛ فاجعه ای در دنیای کامپیوتر و لپ تاپ

منبع: newskala

 

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن