اخبارتلفن همراه

واردات بیش از ۷۳۶ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به ایران

واردات بیش از ۷۳۶ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به ایران
4 (80%) 3 رای

گمرک ایران از افزایش واردات تلفن همراه به کشور خبر داد. به گفته آنها در ۲ ماه نخست سال جاری بیش از ۷۳۶ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه وارد شده است.

در دو ماه نخست سال جاری ۷۳۶ هزار و ۶۱۰ دستگاه گوشی تلفن همراه به کشور وارد شده است. ارزش این تلفن های وارد شده ۱۰۹ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۶۳.۲۲ درصدی داشته است.

حتما بخوانید:  چگونگی چک کردن گوشی تلفن همراه قاچاق در طرح رجیستری با کد IMEI

افزایش واردات تلفن همراه در ۲ ماه اول سال جاری

گمرک ایران آماری منتشر کرده که نشان از افزایش واردات تلفن همراه به کشور در دو ماه اول سال ۹۷ دارد. واردات تلفن همراه به کشور در دو ماه نخست سال گذشته ۲۸۲ هزار و ۶۷۲ دستگاه بوده که ارزش آنها ۴۱ میلیون و ۵۰۶ هزار دلار اعلام شده است.

گمرک ایران ادعا کرده که تمامی کالاهای وارد شده به ایران از مبادی رسمی گمرکی صورت گرفته و مجوزدار هستند و پس از انجام کنترل‌های گمرکی، اجازه ترخیص از گمرک به کالاها داده شده است.

لازم به ذکر است که مسافرینی که به کشور وارد می‌شوند، در صورت خرید گوشی همراه از خارج از کشور، موظفند پس از ورود به گمرک تلفن همراه خود را از طریق سامانه آنلاین رجیستری گوشی اظهار کنند.

گمرک هم با رعایت مقررات مسافری و لحاظ کردن شرایط غیر تجاری، با اخذ حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض متعلقه، مراتب اظهار ذی‌نفع را در بخش مسافری سامانه جامع گمرکی از طریق گزینه ثبت اطلاعات وارد می‌کند.

در صورت عدم اظهار و عدم پرداخت حقوق ورودی و درج موارد فوق در سامانه، امکان رجیستری تلفن همراه وجود نخواهد داشت و مسئولیت آن با مسافر خواهد بود.

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن