اخبارتلفن همراه

هر مسافر تنها 1 گوشی موبایل؛ پایان تراژدی ورود چمدانی موبایل

طبق بخشنامه گمرک، مسافرانی که وارد کشور می شوند و گوشی موبایل خریداری کرده اند، باید به گمرک اظهار نمایند و گمرکات اجرایی کشور باید حقوق گمرکی  و دو برابر سود بازرگانی را از آنها وصول کنند.

دفتر واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران در طی بخشنامه ای اعلام کرد، تمام گمرکات کشور می بایست صرفا بر اساس ماده 138 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی نسبت به اعطای معافیت اقدام کنند و همچنین از اعطای معافیت مسافری بر اساس وزن کالا به صورت کیلویی خودداری کنند.

در بند دیگری از این بخشنامه گمرکات آمده است که این رویه  را در سامانه مسافری مانند روال گذشته طی کنند و جهت رفع ایرادات در این خصوص با هماهنگی دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدام کنند.

همچنین گمرکات موظفند نسبت به  ثبت مشخصات مسافر براساس گذرنامه و کنترل سقف کالای قابل ورود و حصول اطمینان از عدم استفاده قبلی از معافیت در طول سال، موضوع ماده 138 آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی از طریق سامانه مزبور اقدام کنند.

طبق بند 6 این بخشنامه، مسافرینی که وارد کشور می‌شوند و گوشی خریداری کرده‌اند موظفند گوشی تلفن همراه خود را به گمرک اظهار نمایند و گمرک با رعایت مقررات مسافری و لحاظ شرایط غیر تجاری صرفا یک عدد  گوشی تلفن همراه با اخذ حقوق گمرکی و 2 برابر سود بازرگانی و عوارض متعلقه در سامانه مسافری ثبت نمایند.

موبایل - هر مسافر تنها 1 گوشی موبایل؛ پایان تراژدی ورود چمدانی موبایل

منبع: tasnimnews

0/5 ( 0 نظر )

‫۶ نظرها

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن