اخبارخودرو

ممنوعیت فروش خودروهای سوختی در کشور چین اعلام شد!

دولت کشور چین اعلام کرده است هر گونه تولید و یا خرید و فروش خودروهایی با موتور احتراقی که با بنزین و یا گازوئیل کار می کنند را ممنوع می کند.

شین گوبین، معاون وزیر صنایع چین، اعلام کرد: دولت در حال بررسی برای یافتن بهترین زمان ممکن جهت اجرای این ممنوعیت است که به گفته او تاثیری شگرف در صنعت خودروسازی خواهد داشت.

چین دارای بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان است، و پیش از این اعلام کرده بود که هدفش این است که تا سال ۲۰۲۵ یک پنجم فروش خودروها در این کشور به خودروهای الکتریکی یا دوگانه‌سوز اختصاص پیدا کند.

کشور های دیگری چون بریتانیا و فرانسه  نیز اقدام مشابهی را برای از دور خارج کردن خودروهایی با سوخت بنزینی و گازوئیلی را در برنامه خود گنجانده اند و این کشور ها اعلام داشته اند که باید تا سال 2040 ساخت خودروهای سوختی متوقف شود.

و اما مدتی پیش کمپانی خودروسازی ولوو، که چینی ها مالک آن هستند اعلام داشت، از سال 2019 تمام مدل های جدید با موتور الکتریکی یا دوگانه سوز روانه بازار می شوند. این شرکت قدیمی که از خودرو سازان قدیمی جهان است از توقف تولید و استفاده خودروهایی با موتور احتراقی و درون سوز خبر داد.

با توجه به این مهم که چین دومین مصرف‌کننده نفت در جهان است، انتظار می‌رود با ممنوعیت خودروهایی که با سوخت فسیلی کار می‌کنند تاثیر زیادی بر وضعیت واردات نفت این کشور داشته باشد.

منبع:iranjib

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن