اپلیکیشناخبار

عدم همکاری مدیر telegram و لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام

چند روز پیش رئیس مرکز ملی فضای مجازی لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران را اعلام کرد. مجوز قانونی استقرار سرورهای شبکه توزیع محتوای پیام رسان تلگرام (CDN)  در ایران لغو شد.

یک مقام مسئول در مرکز ملی فضای مجازی در مورد لغو مجوز استقرار سرورهای توزیع محتوای شبکه پیام رسان در ایران، توضیحاتی ارائه کرده است.

علت لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام

سید محمد حسین پور مدیرکل ارتباطات و روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی در مورد لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران توضیحاتی ارائه کرد. به گفته وی بنابر مصوبه سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی، مبنی بر ذخیره سازی و پردازش داده های عظیم مرتبط با فعالیت شبکه های پیام رسان اجتماعی در داخل کشور، در ابتدا مقرر شد پیام رسان تلگرام نسبت به نصب سرورهای ذخیره سازی خود در داخل ایران اقدام کند.

اما به دلیل تامین فضای مناسب و ورود سرورهای آن به داخل کشور، راه اندازی مرکز مذکور فقط به صورت CDN ( شبکه توزیع محتوا) صورت گرفت. حسین پور تاکید کرد که با توجه به عدم همکاری تلگرام در چارچوب مصوبه مذکور، ادامه فعالیت CDN تلگرام در ایران، غیرمجاز شناخته شده و باعث لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران گردید.

در ادامه شرکت ارتباطات زیرساخت نیز اعلام کرد که باید بر اساس روال های قانونی، نسبت به خروج این سرورها از مدار اقدام کند. از این پس، ترافیک این پیام رسان تنها از طریق ارتباطات بین الملل کشور قابل راهیابی خواهد بود. اجرای این ابلاغیه کاهش کیفیت استفاده از این پیام رسان تلگرام را در پی داشت.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
mehrnews

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن