اخبارگوناگون

قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی تصویب خواهد شد

به گفته معاون وزیر ارتباطات، قرار است قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی تا سه ماه آینده تصویب شود.

رسول سراییان اعلام کرده است که هدف از تدوین قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران ، اعتمادسازی برای آنها در فضای مجازی است. وی تاکید کرد که در راستای امنیت اطلاعات کاربران در این فضا و همچنین پیگیری تخلفات انجام شده تصویب قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران ضروری است.

حتما بخوانید:  تعیین جایزه برای پیدا کردن مشکلات امنیتی پیام رسان های بومی!

قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی

سراییان اعلام نمود که پیش نویس لایحه حمایت از حریم خصوصی کاربران ، با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، مرکز پژوهش های مجلس، پژوهشگاه قوه قضاییه و نیز سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال نهایی شدن است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در ادامه خاطرنشان کرد که پیش بینی می شود تا سه ماه آینده این لایحه تدوین گردد و برای قانونی شدن و تصویب به مجلس ارائه شود. به گفته وی لایحه حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی یکی از پنج لایحه حقوقی فناوری اطلاعات است که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال تدوین برای ارائه به دولت و مجلس است.

معاون وزیر ارتباطات در ادامه صحبت های خود در مورد اعتمادسازی کاربران و جلوگیری از سوءاستفاده از دیتای کاربران فضای مجازی و نیز امکان پیگیری تخلفاتی که در این فضا رخ می دهد سخن گفت و آنها را از جمله محورهایی دانست که در این لایحه برای آنها ساز و کارهایی در نظر گرفته شده است.

قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی تصویب خواهد شد
5 (100%) 1 رای

پیشنهاد مطالعه:

منبع
mehrnews
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید