اخبارگوناگون

قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی تصویب خواهد شد

به گفته معاون وزیر ارتباطات، قرار است قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی تا سه ماه آینده تصویب شود.

رسول سراییان اعلام کرده است که هدف از تدوین قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران ، اعتمادسازی برای آنها در فضای مجازی است. وی تاکید کرد که در راستای امنیت اطلاعات کاربران در این فضا و همچنین پیگیری تخلفات انجام شده تصویب قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران ضروری است.

قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی

سراییان اعلام نمود که پیش نویس لایحه حمایت از حریم خصوصی کاربران ، با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، مرکز پژوهش های مجلس، پژوهشگاه قوه قضاییه و نیز سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال نهایی شدن است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در ادامه خاطرنشان کرد که پیش بینی می شود تا سه ماه آینده این لایحه تدوین گردد و برای قانونی شدن و تصویب به مجلس ارائه شود. به گفته وی لایحه حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی یکی از پنج لایحه حقوقی فناوری اطلاعات است که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال تدوین برای ارائه به دولت و مجلس است.

معاون وزیر ارتباطات در ادامه صحبت های خود در مورد اعتمادسازی کاربران و جلوگیری از سوءاستفاده از دیتای کاربران فضای مجازی و نیز امکان پیگیری تخلفاتی که در این فضا رخ می دهد سخن گفت و آنها را از جمله محورهایی دانست که در این لایحه برای آنها ساز و کارهایی در نظر گرفته شده است.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
mehrnews

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن