اپلیکیشناخبار

فیلترینگ تلگرام در روسیه آغاز شد؛ آیا تلگرام در ایران نیز فیلتر می شود؟

فیلترینگ تلگرام در روسیه آغاز شد. پیش از این خبرهایی در مورد فیلترشدن تلگرام در روسیه مطرح شده بود و علت آن عدم همکاری تلگرام اعلام شد.

چند هفته قبل دولت روسیه به شرکت تلگرام برای تحویل‌دادن سیستم رمزنگاری پیام‌های این نرم‌افزار اولتیماتوم داده بود، اما پاول دوروف سازنده این پیام‌رسان ضمن امتناع از این کار، روسیه را به نقض حریم خصوصی کاربران خود متهم کرد. در ادامه سازمان نظارت بر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه اعلام کرد که روند فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام در این کشور آغاز شده و چند ساعت دیگر دسترسی به این پیام‌رسان به کلی قطع خواهد شد.

آغاز فیلترینگ تلگرام در روسیه

دادگاه مسکو بعد از بررسی درخواست سازمان نظارت بر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه، به مسدود شدن و فیلترینگ تلگرام در روسیه رأی مثبت داد. بعد از اعلام این حکم، وکلای این پیام‌رسان به رسانه‌ها گفتند که برای رفع ممنوعیت تلگرام، به این دادگاه درخواست تجدید نظر خواهند داد اما سازمان نظارتی روسیه منتظر این دادخواست نشد و فیلترینگ را آغاز کرد.

الکساندر ژاروف رئیس این سازمان در مصاحبه با خبرگزاری اینترفکس ضمن اعلام آغاز فیلترینگ تلگرام در روسیه ، تاکید کرد که اقداماتی را نیز برای مقابله با راه‌های دورزدن فیلترینگ تلگرام اندیشیده‌اند و آنها را اجرایی خواهند کرد.

ژاروف همچنین اعلام کرد که از سرویس‌های ارائه اپلیکیشن‌های موبایل از جمله اپ‌استور و گوگل‌پلی خواسته‌اند تا این پیام‌رسان را از دسترسی کاربران روس خارج کنند. روند فیلترینگ تلگرام در روسیه بعد از دستور دادگاه عالی مسکو (تاگانسکی) آغاز شده است. یکی از وکلای این پیام‌رسان اعلام کرد که با آغاز روند فیلترینگ، وبگاه TELEGRAM.ORG نیز دیگر در روسیه قابل دسترس نخواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
نیوز کالا

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن