اپلیکیشناخبار

علت فیلترینگ تلگرام در روسیه؛ واکنش دوروف به احتمال فیلترینگ تلگرام

امتیاز دهید

رسانه ها خبر از احتمال فیلترینگ تلگرام در روسیه دارند. تاکنون تلگرام دو بار از رای دادگاه عالی روسیه برای همکاری با نهادهای امنیتی این کشور سر باز زده است.

نیوز کالا – به دلیل سرپیچی تلگرام از رای دادگاه روسیه برای همکاری، در صورت شکایت سازمان تنظیم مقررات رادیویی روسیه به دادگاه، احتمال فیلترینگ تلگرام در روسیه در ماه‌های آینده وجود دارد.

دو هفته‌ قبل به این پلتفرم اعلام شد که اگر ظرف مدت ۱۵ روز، کلیدهای رمزنگاری را در اختیار نهاد های امنیتی قرار ندهد، تلگرام توسط کشور روسیه مسدود خواهد شد. تلگرام بار دیگر به رگولاتوری روسیه اعلام کرد که نمی‌تواند کد‌های رمزگذاری کاربران را در اختیار نهاد‌های امنیتی قرار دهد.

واکنش دوروف به احتمال فیلترینگ تلگرام در روسیه

دورف در واکنش به این رأی در توییتر خود اعلام نمود که تهدید به مسدود کردن تلگرام در صورت عدم تسلیم داده‌های خصوصی کاربران راه درستی نیست. وی تاکید نمود که تلگرام بر اعتقاد به آزادی و حریم خصوصی پای‌بند خواهند ماند.

دیمیتری دنیز وکیل تلگرام در نامه‌ای به مسئولین دولتی خاطر نشان کرد که نمی توان اطلاعات و پیغام های رمز‌نگاری شده در این پلتفرم را ذخیره کرده و تحویل داد چرا که چت‌های تلگرام همگی در بستر سرور‌های ابری برقرار گشته و دیتای موجود میان دو کاربر تقسیم شده و در محل دیگری ذخیره نمی‌شود. وی ادامه داد که سرویس چت مخفی تلگرام نیز هر چند دقیقه یک بار تغییر می کند و پس از تمام شدن ارتباط اطلاعات پاک می شوند.

احتمال فیلترینگ تلگرام در روسیه

دست مسئولین امنیتی روسیه برای شکایت علیه تلگرام باز است و پای این پیام‌رسان را به دادگاه خواهند کشاند. اگر این اتفاق بیافتد تگرام در کشور روسیه مسدود خواهد شد. این که پس از این ماجرا چه اتفاقی برای سرویس‌ تلگرام در دیگر کشور‌ها و ایران خواهد افتاد، معلوم نیست!

حتما بخوانید:
دانلود کنید: نسخه 4.7 تلگرام با امکان ساخت چند اکانت و پاسخ سریع منتشر شد
منبع
نیوز کالا
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن