آموزشدانستنی هاسبک زندگی

با رعایت این عادت های روزانه 10 سال جوان تر شوید!

راز و رمز سلامتی بر هیچ کس پوشیده نیست: تغذیه مناسب و ورزش. به واقع نتیجه این دو مورد شگفتی ساز است، اما در این بین برای داشتن پوست زیبا و جوان باید یکی سری عادت های نادرست را از زندگی خود دور بیاندازید. عادت های روزانه در نگاه اول بسیار حقیر و کوچک هستند که اصلا فکر نمی کنید با انجام نادرست آن ها، سلامت پوست و مو خویش را به خطر می اندازید و در دراز مدت صدمات جدی به پوست شما وارد می سازد.

در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید تا با این 10 عادت روزانه آشنا شوید و دیرتر از دیگران پیر شوید.

ترک 10 عادت نادرست روزانه برای دیرتر پیر شدن


۱۰. نحوه‌ی خوابیدن

روی شکم نخوابید! با این طرز خوابیدن، سرتان به صورت مایل روی بالش قرار می‌گیرد و به ماهیچه‌های گردن و شانه‌ی شما فشار وارد می‌شود و باعث اختلال در مسیر جریان خون به سمت مغز شما می شود. در ای نوع خوابیدن، باعث ایجاد حلقه‌های سیاه دور چشم و ورم چهره‌یتان می‌شود که اصلا خوب نیست. پس از این به بعد سعی کنید که به پشت یا پهلو بخوابید. ناگفته نماند که همیشه به یک پوزیشن خوابیدن هم خوب نیست! زیرا خوابیدن به یک شکل، حالت چهره‌یتان را تغییر می‌دهد.

10 everyday actions that make your skin look 10 years older 1 - با رعایت این عادت های روزانه 10 سال جوان تر شوید!
نحوه‌ی خوابیدن / ترک 10 عادت نادرست روزانه برای دیرتر پیر شدن

حال که به خواب درست برای زیبایی اشاره کردیم ار انتخاب بالشت مناسب غافل نشویم، اگر بالش شما خیلی بلند باشد، در جریان خون اختلال به‌وجود می‌آورد و روی گردن‌تان چروک‌های بیشتری ایجاد می‌کند. سعی کنید بالشی را انتخاب نمایید که در هنگام خواب، گردن‌تان روی آن صاف و مستقیم باشد و چانه‌ی شما به سینه‌یتان نرسد.

۹. عینک آفتابی

حفاظت در برابر آفتاب نقش اساسی در سلامت پوست دارد. علاوه‌براین که از کرم ضد افتاب مناسب در طول روز استفاده می کنید و نحوه صحیح استفاده از کرم ضدآفتاب را فرا می گیرد، بدانید که پوست اطراف چشم شما بسیار نازک است و به همین دلیل هنگامی که در بابر نور خورشید قرار می گیرید به‌سرعت چروک می‌شود. پس از این به بعد جهت مراقبت از چشم و اطراف چشم خود، چه در زمستان و چه در تابستان عینک آفتابی مناسب استفاده کنید.

۸. نحوه‌ی غذا خوردن

بدانید که جویدن غذا با یک سمت دندان هایتان، چهره تان را نامتقارن می کند، زیرا ماهیچه‌های یک سمت صورت‌تان ضعیف و سمت دیگر قوی می‌شود.

10 everyday actions that make your skin look 10 years older 2 - با رعایت این عادت های روزانه 10 سال جوان تر شوید!
نحوه‌ی غذا خوردن / ترک 10 عادت نادرست روزانه برای دیرتر پیر شدن

۷. صحبت با تلفن

قرار دادن تلفن بین گوش و شانه‌تان، گردن‌تان را چروک می سازد و متاسفانه باعث گود شدن گونه تان می شود. اگر اغلب در حال صحبت با تلفن هستید، از هدست یا هدفون استفاده کنید. اما به میزان کم!

10 everyday actions that make your skin look 10 years older 3 - با رعایت این عادت های روزانه 10 سال جوان تر شوید!
صحبت با تلفن / ترک 10 عادت نادرست روزانه برای دیرتر پیر شدن

۶. استفاده از تبلت یا تلفن هوشمند

به اطزافیان خویش نگاه کنید! هنگام استفاده از تبلت یا تلفن هوشمند، به سمت پایین نگاه می کنند. نتیجه این حالت، ورم چشم، پوست افتاده و چروک گردن می‌شود. جهت پیشگیری از افتادگی پوست و ورم چشمان‌تان، در هنگام تایپ یا کار با تلفن همراه، سرتان را پایین نگه ندارید.

10 everyday actions that make your skin look 10 years older 4 - با رعایت این عادت های روزانه 10 سال جوان تر شوید!
استفاده از تبلت یا تلفن هوشمند / ترک 10 عادت نادرست روزانه برای دیرتر پیر شدن

۵. دست تکیه‌گاه چانه

در هنگام مطالعه، تماشای تلویزیون و یا غم و اندوه، چانه‌تان را به دست‌تان تکیه ندهید. در چینی حالتی، پوست صورت شما الاستیسیته‌ی خود را از دست می‌دهد و به‌تدریج چروک می‌شود.

10 everyday actions that make your skin look 10 years older 5 - با رعایت این عادت های روزانه 10 سال جوان تر شوید!
دست تکیه‌گاه چانه / ترک 10 عادت نادرست روزانه برای دیرتر پیر شدن

۴. اخم کردن

ناراحتی، اخم، نگاه نادرست، همگی برای سلامت پوست شما مضر هستند. در هنگام اخم کردن، به‌هم فشردن لب‌ها و ماهیچه‌های صورت منقبض به پوست شما صدمه می‌زند. هرگاه متوجه شدید که اخم کرده‌اید، تصور کنید که گوش‌هایتان را بدون لمس کردن‌شان به عقب می‌کشید. حتما با خود می گویید؛ چه کار مسخره ای! اما مفید است، زیرا اخم کردن و کشیدن گوش‌هایتان به سمت عقب، به صورت هم‌زمان ناممکن است.

10 everyday actions that make your skin look 10 years older 6 - با رعایت این عادت های روزانه 10 سال جوان تر شوید!
اخم کردن / ترک 10 عادت نادرست روزانه برای دیرتر پیر شدن

۳.حمام‌های داغ و طولانی

آری یک حمام داغ شما را آرام می کند. اما حمام داغ بیش از حد برای سلامت پوست شما مضر است و به پوست شما آسی می زند. زیرا در طول حمام داغ، سطح بالایی پوست شما تخریب و در نتیجه پوست‌تان خشک می‌شود. پس از این به بعد، از دوش آب ولرم استفاده کنید.

۲. استفاده از تهویه‌کننده‌ی هوا

بدانید که تهویه‌کننده‌ها رطوبت هوا را از بین می‌برند و هوایی خشک تحویل می دهند که نتیجه آن پوست خشک است. جهت جلوگیری از خشکی پوست همیشه و همیشه پوست‌تان را مرطوب نگه دارید و در تنها در مواقع لزوم از  کولر و تهویه‌کننده‌ی هوا استفاده کنید.

10 everyday actions that make your skin look 10 years older 7 - با رعایت این عادت های روزانه 10 سال جوان تر شوید!
استفاده از تهویه‌کننده‌ی هوا / ترک 10 عادت نادرست روزانه برای دیرتر پیر شدن

۱. رویه‌ی بالش

رویه‌ی ملحفه و رخت‌خواب از جنس کتان انتخاب مناسبی است. اما توجه کنید که رویه‌ی بالش کتان  به پوست شما صدمه می زند و باعث چروک پوست شما می شود. جهت پیشگیری از چروک پوست در هنگام خواب، از رویه‌های بالش ساتن یا ابریشمی استفاده کنید، زیرا این جنس پارچه لطیف است و پوست شما را آزرده نمی کند.

از بیان این نکته مهم نیز غافل نشویم که، تعویض مداوم رویه‌ی بالش از تجمع ذرات مرده‌ی پوست و باکتری جلوگیری می کند و پوست شما کمتر تحریک می‌شود و کمتر صدمه می‌بیند.

 

0/5 ( 0 نظر )
منبع
brightside

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن