اپلیکیشناخبار

شرایط ادامه فعالیت تلگرام در ایران اعلام شد

شرایط ادامه فعالیت تلگرام در ایران اعلام شد. این پیام رسان که قرار بود فیلتر شود، اکنون با رعایت شرایطی می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

ه تدریج دستور ممنوعیت استفاده از تلگرام و اعلام برخورد های قانونی و جدی در هر سطحی در حال صادر شدن است. چندی است که خبرها و صحبت های مختلفی در مورد فیلترینگ تلگرام شنیده می شود. مسئولین مختلف کشور تاکنون در مورد فیلترینگ تلگرام خبرهایی را منتشر کرده اند. با وجود اینکه تاریخ فیلترینگ تلگرام مشخص نیست اما به نظر می رسد که این پیام رسان به زودی در کشور فیلتر شود.

Terms of continuation of the telegram in Iran - شرایط ادامه فعالیت تلگرام در ایران اعلام شد

شرایط ادامه فعالیت تلگرام در ایران

فیلتر این پیام رسان در کشور برای بسیاری از افرادی که در آن به کسب و کار مشغولند مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد اما مسئولین اعلام کرده اند که بهتر است کسب و کارها برای ادامه فعالیت خود به پیام رسان های داخلی مراجعه کنند. البته قرار است به کسب و کارهایی که با کوچ از تلگرام دچار ضرر شوند، بیمه بیکاری تعلق گیرد.

یکی از دلایل فیلترینگ این پیام رسان در کشور عدم رعایت شرایط قانونی ایران برای ادامه فعالیت است. یعنی در صورتی که تلگرام شرایط و قوانین ایران برای ادامه فعالیت را رعایت کند، فیلتر نخواهد شد و می تواند به فعالیت خود در کشور ادامه دهد.

سخنان جهرمی در مورد فعالیت تلگرام در ایران

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شرایط ادامه فعالیت تلگرام در ایران و همچنین اینستاگرام اعلام نمود که توسط تلگرام ظرفیت‌های خوبی برای توسعه کسب و کار و اشتغال در کشور ایجاد شد اما مورد سوءاستفاده برخی قرار گرفت. به گفته وی تاکنون به این بهانه آسیب‌های زیادی به آرامش و زندگی مردم وارد شده است.

وزیر ارتباطات در ادامه دسترسی آزاد به این پیام رسان را در گرو رعایت منشور حقوق شهروندی و امنیت مردم اعلام کرد و ادامه داد که دولت و شورای امنیت کشور کارگزار این مسئله هستند و ریاست آن با آقای رحمانی فضلی است.

بررسی شرایط ادامه فعالیت تلگرام در ایران

عبدالصمد خرم آبادی ⁣دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در دادستانی کل کشور در صفحه شخصی خود در پیام رسان سروش در مورد شرایط ادامه فعالیت تلگرام در ایران مطالبی را منتشر کرد. به گفته وی و براساس مصوبات شورای عالی فضای مجازی، هیچ پیام‌رسان خارجی در ایران حق فعالیت ندارد، مگر اینکه پنج شرط را رعایت کند.

شرایط ادامه فعالیت تلگرام در ایران به شرح زیر است:

  • دریافت مجوز فعالیت از مراجع ذی‌صلاح قانونی (وزارت ارتباطات)
  • ذخیره و پردازش داده‌های مربوط به کاربران ایرانی در داخل کشور
  • جلوگیری از دسترسی به داده‌ها از سوی بیگانگان به‌نحوی‌که به هیچ وجه داده را در اختیار بیگانگان قرار ندهد و از دسترسی به داده‌ها جلوگیری کنند.
  • رعایت قواعد و ضوابط قانونی مربوط به حفاظت و صیانت از حریم خصوصی کاربران
  • معرفی و حضور نماینده رسمی و تام‌الاختیار جهت اداره امور خود و پاسخ به استعلامات مراجع قضایی در داخل کشور

ازجمله مقررات دیگری که پیام رسان‌های خارجی باید رعایت کنند، همکاری در چارچوب قانون با مراجع قضایی برای پاسخگویی به استعلامات قضایی مربوط به شکایات مردمی است.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن