اخبار خودروخودرو

زمان عرضه و قیمت سمند شاسی بلند در ایران

سمند شاسی بلند ((SUV یا همان کراس اور شهری احتمالا توجه بسیاری از علاقه مندان به خودروهای شاسب بلند را به خود جلب کند. در ادامه به بررسی زمان عرضه و قیمت شاسی بلند سمند می پردازیم.

این روزها تبو تاب خرید خودروهای شاسی بلند در کشور ایران بسیار داغ شده و خودروهای شاسی بلند چینی با قیمت های مناسبی که دارند بسیاری از علاقه مندان با بودجه محدود را به آرزوی خود رسانیده اند. در این دور از انتظار نیست که بزرگترین خودروساز کشورمان دست به کار طراحی و تولید این سبک از اتومبیل بزند.

به‌تازگی طرحی نیز در برخی از وب‌سایت‌های خبری دست به دست می‌شود و خبر از تصویر نهایی این خودرو می‌دهند، در صورتی‌که مشخص است چنین طرحی یک نمونه نهایی نیست و شاید بیشتر از همه، یک شبیه‌سازی از سواری سمند فعلی در قالب کراس اور آن باشد.

samand suv - زمان عرضه و قیمت سمند شاسی بلند در ایران
زمان عرضه و قیمت سمند شاسی بلند در ایران

طراح سمند شاسی بلند، به‌خوبی ایده‌اش را پیاده سازی کرده و با نگاهی به عملکرد شرکتی بزرگ همچون پورشه کمه موفق شده، ژن محصولات اسپرت و سواری خویش را به‌درستی در قلب شاسی بلندی چون ماکان و کاین وارد سازد، دست به چنین عملی زده است.

در این بین سوالی ذهن ما را آماس می دهد که آیا سمند شاسی بلند تولید می‌شود؟ و این که سرانجام زمزمه‌هایی که از چند سال پیش توسط مدیران ایران خودرو به گوش می رسید، به حقیقت خواهد پیوست؟

زمان عرضه سمند شاسی بلند

تا به الان هیچ چیز در مورد شاسی بلند سمند به طور قطع یقین تایید نشده است و نمی توان تاریخ دقیقی برای ورود این محصول به بازار خودرو کشور پیش بینی کرد. اما اگر فرض کنیم چنین امری محقق شود، با توجه به سوابق گذشته می‌توان حدس زودترین زمان احتمالی ورود این محصول به بازار، اواسط سال ۱۳۹۸ و چه بسا ۱۳۹۹ باشد. حتی اگر عدد ۱۴۰۰ را هم دیدید، باز تعجب نکنید (همه این‌ها بسته به این شرط است که امسال عرضه چنین محصولی تایید شود).

قیمت سمند شاسی بلند

مسلما ایرانی ها انتظار دارند اولین شاسی بلند وطنی، قیمتی پایین‌تر از رقبای چینی خودش داشته باشد، احتمالا سمند شاسی بلند بهایی بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان داشته که با توجه به امکانات ظاهری و فنی، قاعدتا نوساناتی نیز خواهد داشت.

آیا سمند شاسی بلند تولید خواهد شد؟

تاریخ نشان می دهد که اگر ایران خودرو تصمیم به تولید این خودرو بگیرد، بعید است که نام سمند بر رویش بگذارد! هنگامی که تیبا با کمی تغییر ظاهر به ساینا تغییر نام داد، دیگر چه انتظاری می توان از یک خودروی شاسی بلند داشت که اساسا دگرگون شده است. به احتمال زیاد در صورت تولید یک شاسی بلند، نام جدیدی بر روی آن می گذارند.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن