آموزشترفند هاتلفن همراهسامسونگ

نحوه رمزگذاری کارت حافظه سامسونگ گلکسی نوت ۸ برای حفظ امنیت داده ها

اگر شما هم جزء ان دسته از کاربرانی هستید که استفاده از کارت حافظه را به حافظه‌های ابری ترجیح می‌دهید بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید و نحوه رمزگذاری کارت حافظه را بر روی یکی از بهترین گوشی های هوشمند حال حاضر یعنی گلکسی نوت 8 سامسونگ را یاد بگیرید.

سامسونگ گلکسی نوت ۸ با حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی عرضه می‌شود و این مقدار حافظه برای اکثر کاربران کافی است اما کاربران دیگری نیز به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارند، بنابراین باید به سراغ کارت حافظه بروند. اگر شما هم از این دسته هستید بهتر است که بر روی کارت حافظه خود در نوت 8 رمز گذاری کنید.

حتما با خود می گویید که با وجود امکانات امنیتی گلکسی نوت 8 از قبیل اسکنر اثر انگشت و اسکنر عنبیه چشم دیگر چه نیازی به رمزگذاری بر روی کارت حافظه است؟ اما به این فکر کنید که اگر کارت حافظه شما برداشته شود و بر روی دستگاه دیگری قرار گیرد چه می شود؟

به این نکته مهم توجه داتشه باشید که پس از رمزگذاری اگر بخواهید کارت حافظه را به یک دستگاه دیگر منتقل کنید و به اطلاعات آن دسترسی داشته باشید، ابتدا باید کارت حافظه را رمزگشایی کنید؛ قبل از رمزگشایی کارت حافظه در گلکسی نوت ۸ این کارت در دیگر دستگاه‌ها قابل استفاده نخواهد بود.

رمزگذاری کارت حافظه در گلکسی نوت ۸

قدم اول: وارد تنظیمات گلکسی نوت ۸ شده و بخش قفل صفحه و امنیت را انتخاب کنید

newskala.ir how to encrypt galaxy note 8 microSD card - نحوه رمزگذاری کارت حافظه سامسونگ گلکسی نوت ۸ برای حفظ امنیت داده ها

قدم دوم: گزینه‌ی رمزگذاری کارت اس دی که در تصویر زیر نشان داده شده انتخاب کنید

newskala.ir how to encrypt galaxy note 8 microSD - نحوه رمزگذاری کارت حافظه سامسونگ گلکسی نوت ۸ برای حفظ امنیت داده ها

قدم سوم: حال با لمس رمزگذاری کارت حافظه اس دی در پایین صفحه‌نمایش، روند رمزگذاری شروع می شود. در ابتدا باید کلمه عبور و یا الگوی امنیتی خود را وارد کنید.

قبل از رمزگذاری کارت حافظه نوت 8 نکات زیر را با دقت بخوانید:

  • توجه داشته باشید  که هرچقدر میزان اطلاعات موجود بر روی کارت حافظه بیشتر باشد، زمان رمزگذاری نیز طولانی تر است و ممکن است تا یک ساعت هم طول بکشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که گوشی شما باتری دارد و یا آن را به برق وصل کنید.
  • فراموش نکنید که در زمان رمزگذاری به اطلاعات کارت حافظه دسترسی نخواهید داشت.
  • همچنین اگر گلکسی نوت ۸ خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید، دیگر قادر به خواندن اطلاعات رمزگذاری شده‌ی کارت حافظه نخواهید بود.

 

منبع: sammobile

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن