اپلیکیشناخبار

رسوایی جدید فیسبوک؛ دسترسی اپلیکیشن ها به تصاویر کاربران فیس بوک

گویا قرار نیست که سال 2018 بدون یک رسوایی فیسبوک بعه پایان برسد. این‎بار نیز یک باگ در API تصاویر کشف شد که به اپلیکیشن‎ها اجازه دسترسی به عکس های پست نشده 6.8 میلیون کاربر را می داده است.

باگ مورد بحث بر روی کاربرانی تاثیر گذاشته که از فیسبوک Login استفاده کرده‎اند و به اپلیکیشن‎های جانبی اجازه دسترسی به تصاویرشان را داده‎اند. البته این مشکل هم اکنون برطرف شده است اما ممکن است بعضی از اپلیکیشن‎ها دریک بازه زمانی 12 روزه یعنی از 13 تا 25 سپتامبر، به یک مجموعه تصاویر بزرگ‎تر از آن چه تصور می‎شود، دسترسی پیدا کرده باشند. 

رسوایی دیگری از فیسبوک

باگ فوق به 876 توسعه‎دهنده و بیش از 1500 اپلیکیشن اجازه دسترسی به تصاویر 6.8 میلیون کاربر را داده است. این اپلیکیشن‎ها قادر بودند تصاویری که کاربران درتایم‎لاین فیسبوک خود به اشتراک می‎گذاشتند را مشاهده نمایند. اما در بازه زمانی ذکر شده آن ها همچنین قادر بودند به تصاویر دیگری مانند تصاویر Marketplace  و Facebook Stories، یا تصاویری که در فیسبوک آپلود شده اما در تایم لاین به اشتراک نگذاشته شده بودند نیز دسترسی داشته باشند.

لازم‎به‎ذکر است که فقط برنامه‎هایی که فیسبوک جواز دسترسی به API تصاویر را به آن‎ها داده بود و  تحت تاثیر این باگ قرار گرفتند؛ بنابراین این بدان معنا نیست که اپلیکیشن ها بدون اجازه به تصاویر شما دسترسی داشته اند اما می توان گفت که آن ها به بیشتر از آن چه که باید دسترسی داشته اند.

فیسبوک عذرخواهی خود را بابت این اتفاق اعلام کرده و قرار است هفته آینده ابزاری را برای توسعه‎دهندگان اپلیکیشن‎ها ارائه کند تا کاربران آلوده شده به این باگ را شناسایی کنند. علاوه بر این، اگر حساب کاربری شما آلوده شده باشد شما به وسیله یک اعلان از طرف فیسبوک به آن واقف خواهید شد.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
makeuseof

پاسخی بگذارید

بستن
بستن