اخبارتلفن همراهدوربینسونی

دوربین سونی ایکس زد پریمیوم امتیاز 83 را در تست های DxOMark کسب کرد!

امتیاز دهید

DxOMark در زمینه بررسی تخصصی عملکرد دوربین‌ها به خصوص دوربین گوشی های همراه فعالیت می کند، اخیرا اعلام داشته است که پرچمدار سونی اکسپریا ایکس زد پریمیوم از تست‌های این مجموعه امتیاز 83 را کسب نموده است.

DxOMark در گزارشات اخیر خود اعلام داشت که عملکرد دوربین ایکس زد پریمیوم در ثبت تصاویر و ضبط ویدیوها بسیار خوب بوده است. اما هنوز برای به چالش کشیدن دوربین های دیگر رقبا هنوز کامل نیست، زیرا در زمان بزرگنمایی و یا ثبت تصاویر بوکه ضعف این دوربین نمایان است. از ویژگی های خوب این دوربین می توان به ضبط ویدیوهای اسلوموشن با نرخ فریم حیرت‌انگیز 960 فریم بر ثانیه و همچنین فوکوس خودکار سریع و دقیق هم در زمان عکاسی و هم در زمان ضبط ویدیو اشاره کرد.

در این روز گار رقابتی تولیدکنندگان به نامی همچون اپل و اچ تی سی تلاش می کنند تا با ایجاد هماهنگی حداکثری میان دوربین پرچم‌داران خود و پروتکل‌های امتیازدهی DxOMark بیشترین امتیاز ممکن را برای خود ثبت نمایند. در این میان آیفون 8 امتیاز 92 کسب کرده است اما به نظر می‌رسد معیارهای سونی با معیارهای DxOMark تناسب ندارد و سونی هم تلاشی برای بهبود امتیاز پرچم‌داران خود در آزمایشات انجام نداده است. در تصویر امتیاز برخی از دوربین‌های تلفن همراه را مشاهده نمایید.

newskala.ir dxomark - دوربین سونی ایکس زد پریمیوم امتیاز 83 را در تست های DxOMark کسب کرد!
نتایج امتیازات DxOMark

طبق گزارشات مربوط به تست این دوربین سونی اکسپریا ایکس زد پریمیوم گفته‌شده است که درمجموع رنگ‌ها توسط دوربین ایکس زد پریمیوم در فضای باز خوب پردازش می‌شوند اما در مکان‌های کم‌نور تر و گاهی در نور روز اندکی تمایل به رنگ صورتی به چشم می خورد.

لازم به ذکر است که کسب امتیاز 83 برای اکسپریا ایکس زد پریمیوم به هیچ وجه نشان دهنده ضعف دوربین سونی نیست بلکه حسگر بکار رفته در این دوربین از بهترین‌ها می باشد و از نظر پایداری و لرزش کم در ویدیوهای ضبط‌شده نیز عملکرد خیلی خوبی دارد. آیا شما از طرفداران و کاربران اکسپریا ایکس زد پریمیوم هستید؟ لطفا نظرات خود را پیرامون دوربین این محصول بیان کنید.

 

حتما بخوانید:
مدیر سابق گوگل: دوربین گوشی های اندرویدی سال ها از دوربین گوشی های آیفون عقب تر است
منبع: Gsm Arena
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن