اپلاخبارتلفن همراهسامسونگ

درآمد سامسونگ از آیفون ایکس بیشتر از گلکسی اس 8 است!

حتما می‌دانید که غول فناوری کره ای تنها به ساخت گوشی هوشمند بسنده نمی‌کند و قطعات جانبی زیادی را برای تولیدکنندگان دیگر در سراسر جهان تولید می‌کند. که یکی از آن‌ها اپل است، و امار و اطلاعات نشان می‌دهد که درآمد حاصله از آیفون ایکس بیشتر از گلکسی اس خود سامسونگ است. لطفا در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید.

در آیفون ایکس شاهد استفاده از صفحه نمایش OLED بودیم که اپل سفارش تولید آن را به این شرکت کره‌ای داده است، این صفحه نمایش‌ها هر کدام 70 دلار برای اپل آب خورده است که در مجموع چیزی حدود 4.3 بیلیون دلار سود برای سامسونگ به همراه داشته است. ناگفته نماند که فقط این قطعه نیست که توسط سامسونگ تولید می‌شود.

در این بین اپل با فروش هر آیفون 10 چیزی حدود 110 دلار برای سامسونگ درامد دارد و طبق پیش بینی‌ها تا تابستان سال آینده موفق به فروش 130 میلیون آیفون X شود که این اعداد و ارقام از درآمد بیلیونی این غول فناوری از این گوشی هوشمند حکایت می‌کند. و در سویی دیگر پیش بینی می‌شود فروش گلکسی اس 8 نهایتا به 50 میلیون عدد برسد که خیلی کمتر از فروش دهمین آیفون اپل است.

درآمد سامسونگ از گلکسی اس 8 و آیفون X
درآمد سامسونگ از گلکسی اس 8 و آیفون X

سود خالص کمپانی سامسونگ از فروش هر گلکسی اس 8 تقریبا 202 دلار است که در نهایت 4 بیلیون دلار برای این شرکت درآمد به همراه دارد. که طبق نمودار بالا از سود حاصل از آیفون X کمتر است و دلیل اصلی آن را می‌توان صفحه نمایش گران قیمت OLED آیفون جدید دانست. کمپانی سامسونگ برخلاف رقابت سختی که با یکدیگر دارند، همکاری خوبی را هم تجربه می‌کنند.

تا زمانی که اپل نتواند در تولید صفحه نمایش و تراشه روی پای خودش بایستد، که کار ساده ای هم نیست این همکاری پر سود و منفعت ادامه دارد و این دو شرکت در بلندای قله ی سودمند ترین نهاد‌های غیر دولتی جهان باقی می‌مانند.

 

حتما بخوانید:  آیا در فکر خرید آیفون جدید هستید؟ تست سرعت چند نسل از آیفون ها را تماشا کن!
منبع: phonearena

 

درآمد سامسونگ از آیفون ایکس بیشتر از گلکسی اس 8 است!
امتیاز دهید

برچسب‌ها

حسن بهرامی

یک علاقه مند به آی تی و هر آنچه که با آن مرتبط باشد.و دوست دارم که لحظه های خوشم را با شما تقسیم کنم و در این حیطه قلمی بزنم

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
تازه ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
سامی
مهمان

دهن این کره ای‌ها سرویس، مسئولین پر مدعای ما هم برن چن تا مدیر وارد کنن به جای اشغال پاشغالا

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید