اخبارگوناگون

تعرفه اینترنت غیر حجمی اعلام شد + جدول

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود تعرفه جدید سرویس های اینترنت پرسرعت غیر حجمی را منتشر کرد.

در رابطه اینترنت حجمی و غیرحجمی باید خاطرنشان کنیم که، چنانچه مشترک از سرویس‌های حجمی استفاده کند سرعت دسترسی به اینترنت ممکن است بسته به توان خط تلفن مشترک کمتر از سرعت اسمی سرویس باشد. سرویس‌های غیرحجمی دارای محدودیت خاص خود هستند اما موضوع اصلی آنها تفکیک در استفاده از آی‌پی‌های داخل با خارج است.

و اما نکته مهم درمورد سرویس‌های غیر حجمی این است که ارائه‌دهنده سرویس حتما سرعت اسمی ذکر شده در نام طرح را تا رسیدن به محدودیت مشخص باید به مشتری ارائه کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت:

مصوبه جدید سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی مطابق جدول فوق است. ذکر چند نکته ضروری است:

۱) این تعرفه سرویسهای غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) طرح ریزی شده و سقف مصرف منصفانه در بین ۱۸ شرکت فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد. شرکتها موظفند جزئیات مصرف منصفانه خود را به اطلاع مشترکین برسانند. و طبیعی است که در فضای رقابتی به نفع مصرف کننده تمام می شود.

۲) این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکتها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه(صد و بیست و هشت کیلو بیت در ثانیه)تا پایان دوره ماهانه خواهند بود.

۳) در مصرف منصفانه ترافیک داخلی بایستی حداقل دو برابر ترافیک بین الملل لحاظ می‌شود.

۴) تاریخ اجرای این مصوبه قبل از دهم آذرماه خواهد بود.

۵) تاکید مجدد می‌شود که این تعرفه صرفا برای دسترسی ثابت است. از همه عزیزانی که با اشتراک نظرات ما را در تدوین و تصویب این نظام جدید تعرفه یاری کردند تشکر می‌کنم. اطلاعات بیشتر را امروز سازمان تنظیم مقررات به اطلاع عموم مردم شریف کشورمان خواهند رساند.

 

اینترنت غیر حجمی - تعرفه اینترنت غیر حجمی اعلام شد + جدول
تعرفه اینترنت غیر حجمی اعلام شد

 

منبع: yjc

0/5 ( 0 نظر )

‫۲ نظرها

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن