اپلیکیشناخبار

بازگشت نافرجام پرنده آبی؛ توییتر رفع فیلتر نمی شود!

تعدادی از مسئولین کشور برای رفع فیلتر توییتر نامه ای امضا کرده و خواستار رفع فیلتر شدند. اما دادستان کل کشور این درخواست را قبول نکرد.

چند روز پیش شش وزیر و دو نماینده مجلس و عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای محرمانه با امضای نامه ای خواستار رفع فیلتر تویتر شدند. در ادامه اعلام شد که رفع فیلتر این شبکه اجتماعی به تصمیم دادستان کل کشور بستگی دارد و باید منتظر پاسخ وی بود.

توییتر رفع فیلتر نمی شود!

اکنون مشخص شده است که دادستان کل کشور نظری مخالف دارد و موافق رفع فیلتر نیست. دادستان کل کشور در پاسخ به این پرسش که آیا درخواستً شش وزیر و دو نماینده مجلس و عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای محرمانه در مورد رفع فیلتر توییتر پذیرفته می شود یا نه اعلام کرد که با دو نامه در مورد رفع فیلترینگ مواجه بوده اند که تعدادی از وزاری عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه آن را ارائه کرده اند. یک نامه جهت رفع فیلتر از توئیتر و طرح در کارگروه بود و نامه دوم هم با شش امضا در رابطه با رفع فیلتر از دو سامانه دیگر بوده است.

به گفته دادستان کل کشور توئیتر به موجب دستور قضایی فیلتر شده و به همین جهت قابلیت طرح در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه را ندارد و در نتیجه مطرح نخواهد شد. منتظری ادامه داد تا وقتی که شرایط توئیتر مثل گذشته باشد، دستور قضایی به استحکام خود باقی خواهد ماند.

به گقته وی حدود یک سال است که وزرای عضو کارگروه در جلسات حضور نمی یابند اما اکنون که درخواست خودشان مطرح است، قطعا در جلسه حضور خواهند داشت و درخواست آنها در نوبت قرار می گیرد تا به نوبت به آن رسیدگی شود.

براساس گفته های دادستان کل کشور که اعلام کرده موضوع رفع فیلتر توییتر مورد بررسی قرار نمی گیرد می توان گفت که توییتر رفع فیلتر نخواهد شد!

0/5 ( 0 نظر )
منبع
isna

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن