اپلاخبار

اپل جریمه شد؛ باز شدن یک پرونده قدیمی در دادگاه

امتیاز دهید

پرداخت جریمه ۵۰۰ میلیون دلاری اپل به دلیل نقض پتنت توسط این شرکت است. این جریمه به کمپانی VirnetX پرداخت خواهد شد.

کمپانی VirnetX هشت سال پیش اپل را به استفاده از چهار پتنت خود در اپلیکیشن های iMessage و FaceTime متهم کرد. این امر باعث شکایت از اپل در محاکم قضایی شد. Greg Arovas، وکیل اپل در این باره اعلام کرده بود که این شرکت به رعایت انصاف و حفاظت از اموال معنوی پایبند است اما VirnetX در حال سوءاستفاده است و پول بیشتری طلب می کند.

جریمه ۵۰۰ میلیون دلاری اپل

در ادامه شکایت های صورت گرفته، سال گذشته دادگاه اعلام کرد که کمپانی کوپرتینویی باید برای هر دستگاه آیفونی که پتنت های مذکور را نقض کرده، مبلغ ۱.۸۰ دلار به VirnetX بپردازد. این مبلغ در مجموع ۴۳۹.۷ میلیون دلار برآورد شد ولی نماینده های اپل پرونده را به دادگاه تجدیدنظر کشاندند.

دفتر اصلی VirnetX در نوادا قرار دارد اما شکایت خود را در تگزاس ثبت کرده چرا که پتنت ترول ها یا کمپانی های پتنت محور در این ایالت شانس بیشتری برای پیروزی در محاکم قضایی دارند.

پس از اینکه خبر پرداخت جریمه ۵۰۰ میلیون دلاری اپل به کمپانی VirnetX، منتشر شد، ارزش سهام این شرکت ۴۴ درصد بهبود پیدا کرد. البته دادگاه استیناف حوزه فدرال آمریکا در واشنگتن در حال بازبینی شکایات ارسال شده به انجمن تجدیدنظر و دادرسی پتنت است. به نظر می رسد که در برخی حکم های صادر شده تجدیدنظر شود.

منبع
reddit
Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Emma Recent comment authors
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
Emma
Guest
Emma

That insight solves the proeblm. Thanks!

بستن
بستن