اپلاخبار

اپل جریمه شد؛ باز شدن یک پرونده قدیمی در دادگاه

پرداخت جریمه ۵۰۰ میلیون دلاری اپل به دلیل نقض پتنت توسط این شرکت است. این جریمه به کمپانی VirnetX پرداخت خواهد شد.

کمپانی VirnetX هشت سال پیش اپل را به استفاده از چهار پتنت خود در اپلیکیشن های iMessage و FaceTime متهم کرد. این امر باعث شکایت از اپل در محاکم قضایی شد. Greg Arovas، وکیل اپل در این باره اعلام کرده بود که این شرکت به رعایت انصاف و حفاظت از اموال معنوی پایبند است اما VirnetX در حال سوءاستفاده است و پول بیشتری طلب می کند.

جریمه ۵۰۰ میلیون دلاری اپل

در ادامه شکایت های صورت گرفته، سال گذشته دادگاه اعلام کرد که کمپانی کوپرتینویی باید برای هر دستگاه آیفونی که پتنت های مذکور را نقض کرده، مبلغ ۱.۸۰ دلار به VirnetX بپردازد. این مبلغ در مجموع ۴۳۹.۷ میلیون دلار برآورد شد ولی نماینده های اپل پرونده را به دادگاه تجدیدنظر کشاندند.

دفتر اصلی VirnetX در نوادا قرار دارد اما شکایت خود را در تگزاس ثبت کرده چرا که پتنت ترول ها یا کمپانی های پتنت محور در این ایالت شانس بیشتری برای پیروزی در محاکم قضایی دارند.

پس از اینکه خبر پرداخت جریمه ۵۰۰ میلیون دلاری اپل به کمپانی VirnetX، منتشر شد، ارزش سهام این شرکت ۴۴ درصد بهبود پیدا کرد. البته دادگاه استیناف حوزه فدرال آمریکا در واشنگتن در حال بازبینی شکایات ارسال شده به انجمن تجدیدنظر و دادرسی پتنت است. به نظر می رسد که در برخی حکم های صادر شده تجدیدنظر شود.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
reddit

یک نظر

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن