آموزشسبک زندگیکسب و کار

انجام این اشتباهات استقلال مالی خانم ها را به خطر می اندازد!

با گشت و گذار در اینترنت به راحتی مقالات بسیاری پیرامون موضوعاتی همچون، چگونگی کمک به افزایش درآمد و رشد مالی برای شوهران‌تان پیدا خواهید کرد. اما در این بین متاسفانه استقلال مالی زنان نادیده گرفته شده و توجه چندانی به این موضوع مهم نشده است. در این مقاله قصد داریم به بیان اشتباهاتی که استقلال مالی زنان را تحت شعاع خود قرار می دهد و بسیاری از زنان با انجام آنها، خود را درمعرض فقر و مشکلات مالی قرار می‌دهند، بپردازیم. لطفا تا انتها ما را همراهی کنید.

اشتباه شماره ۱: چشم‌های باز کاملا بسته!

خانم ها بسیار در تلاش و تکاپو هستند تا مخارج خود را کنترل نمایند. پول خردی که از سوپرمارکت ها می گیرند را می شمارند، از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند، بر سر خرید هر کالایی کلی چک و چانه می زنند، هزینه‌های روزمره را یادداشت می‌کنند و حتی همسر خود را سرزنش می‌کنند که چرا به‌اندازه‌ی آنها در کنترل مخارج دقت و سختگیری نمی‌کند.

این حس مسئولیت پذیری به واقع قابل ستایش است، اما در این بین باید به توزیع عاقلانه‌ی درآمد نیز توجه کنیم. آیا بهترنیست که ۱۰٪ از حقوق ماهیانه‌ی خود را مستقیما به حسابی بانکی واریز کنید و الباقی را طبق برنامه‌ی ماهیانه‌تان خرج کنید؟ با این کار، درطول ماه با کمبود پول مواجه نخواهید شد و پس‌اندازهای شما نیز دست‌نخورده باقی‌ خواهد ماند.

6 mistakes a woman should avoid to be financially independen 2 - انجام این اشتباهات استقلال مالی خانم ها را به خطر می اندازد!اشتباه شماره ۲: من ثروتمندم!

همه خانم ها راه های پس انداز پول را یاد دارند. اما نمی توانند هزینه خویش را بیش از حد کاهش دهند. مثلا اگر کالای ارزانی بخرید پس از مدتی مجبور می شوید که ان را تعویض یا تعمیر کنید که خود متحمل هزینه های جدیدی است.

اگر فرد مجبور باشد که همیشه در مخارج خود صرفه‌جویی کند و همیشه محدود باشد، سرانجام از پا خواهد افتاد و هرگز نمی‌تواند از این محدودیت‌ها و مرزها رهایی پیدا کند. پس برای رهایی از این محدودیت ها و کمبود ها، بهتر است علاوه بر مدیریت هزینه ها، به دنبال راهی جهت کسب درآمد باشید.

 

اشتباه شماره ۳: من و تو نداریم که!

خب! داشتن یک حساب پس‌انداز خانوادگی و همسری که جهت رفع نیاز روزمره تان به شما پول (خرجی) می دهد و در ضمن همه چیز به اسم شوهرتان است که اگر این طور هستید، نشانه  از وابستگی مالی در خانواده‌ی شما دارد. در این مورد می‌توانید چیزهای زیادی از همسر خود یاد بگیرید. شما باید حساب پس‌انداز شخصی خود را داشته باشید و در این مورد قاطع باشید. بودجه‌ی خانوادگی ایده‌ی بسیار خوبی است، ولی نباید موجب بی‌توجهی به علایق و منافع شخصی شما شود.

اشتباه شماره ۴: فداکاری بیش از حد!

جامعه‌شناسان بریتانیایی طی پژوهشی به این نتیجه رسیدند که زنان مجرد وضعیت مالی بسیار بهتری نسبت به زنان متاهل دارند؛ حتی زمانی که درامد یکسانی ندارند. در وافع زنان مجرد پول بیشتری پس انداز می کنند. اما در این بین زنان متاهل سعی در خرید کالا های جورواجور برای منزل خویش هستند که دیگر پولی برای پس انداز کردن نمی ماند.

این حالت در بین مردان به اندازه زنان رایج نیست. زیرا مرد چه از نوع مجرد و چه از نوع متاهل همیشه پولی برای پس انداز شخص کنار می گذارند، و زنان نیز باید ابن گونه رفتار کنند.

اشتباه شماره ۵: به دیگران “نه” نگفتن!

حتما برای شما نیز پیش آمده که بارها و بارها همکارانتان از شما خواسته اند که مبلغی برای مهمانی دورهمی بپردازید و یا این که فلانی تولدش است بیا با بچه ها پول روی هم بگذاریم و وی را شگفت زده کنیم!  به واقع پذیرش همیشگی این‌گونه دعوت‌ها تأثیر مخربی بر بودجه‌ی شما خواهد گذاشت.

اما نگران نباشید! راه های بسیاری برای رفع اینگونه مشکلات وجود دارد. دلایل بسیاری می تواند شما را از پرداخت این مبالغ معاف نمایید، اما به یاد داشته باشید توضیح مستقیم اینکه، نمی‌توانید هزینه‌های اضافه‌ای را به بودجه‌ی خود تحمیل کنید، موجب نمی‌شود که در چشم دیگران بد به‌نظر برسید.

آری حق با شماست! حرف زدن همیشه راحت تر از عمل کردن است، اما نپذیرفتن این‌گونه دعوت‌ها بهتر از این است که پول زیادی را فقط برای رضایت دیگران هزینه کنید. این قانون را همیشه به‌یاد داشته باشید که هزینه‌های غیرضروری و غیرقابل‌تحمل، راه رسیدن به فقر را کوتاه‌تر می‌کند.

6 mistakes a woman should avoid to be financially independen 1 - انجام این اشتباهات استقلال مالی خانم ها را به خطر می اندازد!اشتباه شماره ۶: خرید بی هدف!

بسیاری از بانوان شاغل عزیز برای رهایی از افکار و احساسات ناخوشایند به یک باره راهی بازار می شوند و به خرید کالا می پردازند. ولی باید مراقب باشید، زیرا اینگونه خرید کردن ممکن است به اعتیاد بدل شود که خانمان سوز است. اما خرید کردن شما را از شر استرس ها رها می سازد، مقصد و هدف خود را کالاهای جدیدی قرار دهید که مدتهاست در فکر خرید آن ها هستید. اما بی هدف خرید کردن اصلا به نفع شما نیست.

زمانی که بی هدف به خرید می پردازید به راحتی در دام بازاریابان قرار می گیرید که با انواع تخفیف و فروش ویژه شما را با چالش می شکند. و سرانجام با کلی کالای بی کیفیت و بدرد نخور راهی منزل می شوید که ممکن است با سرزنش اعضای خانواده روبرو شوید که بر احساس بد و استرس شما می افزاید. عاقلانه خرید کردن یک هنر است.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
نیوز کالا

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن