پزشکی

ارتباط سرعت تایپ با احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون

طبق جدیدترین بررسی های صورت گرفته توسط پژوهشگران،  سرعت تایپ افراد با احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون ارتباطی دارد.

به گزارش نیوز کالا و به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه چارلز استورت استرالیا اعلام کرده‌اند، مدت زمانی که صرف فشردن یک کلید می‌شود، می تواند نشانه احتمالی لرزش دست باشد؛ منظور نشانه‌هایی می باشد که حدود سه چهارم افراد مبتلا به پارکینسون با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

تشخیص ابتلا به پارکینسون با در نظر گرفتن سرعت تایپ

در این زمینه پژوهشگران یک آزمایش ترتیب دادند که حدود 76 نفر در آن شرکت داشت و ۲۷ نفر آن ها مبتلا به پارکینسون خفیف بودند. در بین آنها 15 نفر لرزش دست خفیف داشتند ولی الزاماً به پارکینسون مبتلا نبودند.

برنامه‌ای بر روی کامپیوتر این افراد نصب شده و برای مدت ۹ ماه میزان سریع فشردن کیبورد توسط آنها بررسی شده است. در ادامه این آمارها با میزان ۴ تا ۶ ضربه در هر ثانیه‌ی افراد مبتلا به پارکینسون با لرزش دست مقایسه شده است. این روش با دقت ۸۰ درصد توانسته است تا پارکینسون خفیف را تشخیص دهد.

پیش از این نیز محققان اسپانیایی دریافتند که الگوی تایپ کردن افراد در هنگام ابتلا به پارکینسون تغییر می‌کند. علاوه بر این اعلام داشتند که معمولا لرزش دست در هنگام استراحت دست پیش می آید و زمانی که با دستان خود کار می کنند، چنین علائمی مشاهده نمی شود.

نکته مهم دیگر اینکه، استرس در محیط کار خطر ابتلا به پارکینسون را در مردها افزایش می دهد. زیرا میزان هورمون کورتیزول که با استرس ارتباط دارد، در افراد مبتلا به پارکینسون بیشتر است.

در پایان باید بگوییم که این روش جدید جهت تشخیص سریع پارکینسون کاربرد داشته داردف از طریق دارو می‌توان سرعت رشد بیماری را کندتر کرد.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
dailymail

پاسخی بگذارید

بستن
بستن