اخبارگوناگون

هشدار: کارت بانکی یا حساب بانکی خود را اجاره ندهید

بانک مرکزی نسبت به اجاره حساب بانکی یا کارت بانکی به اشخاص سودجو و کلاهبردار، به مردم هشدار داد.

بانک مرکزی در اطلاعیه‎ای اعلام کرد که اخیرا پیشنهادهایی در فضای مجازی نسبت به اجاره حساب بانکی یا کارت اعتباری مطرح می‎شود که در ازای استفاده از کارت یا حساب بانکی شخص، مبالغی به صورت ثابت به وی پرداخت می‌شود.

اجاره کارت بانکی برای فعالیت های مجرمانه

همان‎طور که می‎دانید، افتتاح حساب و دریافت کارت برای همه هم‎میهنان به سهولت امکان‎پذیر است، اما اجاره کارت بانکی یا اجاره حساب صرفا برای پوشش فعالیت های مجرمانه، پولشویی و فرار مالیاتی کاربرد دارد و پیشنهاد دهندگان، کسانی هستند که برای گریز از عواقب فعالیتهای خلاف قانون، مسئولیت آن را در قبال پرداخت مبالغی اندک، یکسره متوجه اجاره دهندگان می‌کنند.

لازم به ذکر است که مطابق با قوانین و مقررات جاری، مسئولیت تمامی تراکنش‎ها و مبادلاتی که از طریق حساب و کارت بانکی انجام می‎گردد، بر عهده دارنده صاحب حساب است و ادعایی مبنی بر اجاره دادن حساب برای مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضایی قابل قبول نیست.

از این رو به ملت شریف ایران اکیدا توصیه می‌شود به هیچ وجه، پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی را با هیچ مبلغی نپذیرند، تا از عواقب جدی ناشی از فعالیت‎های خلاف قانونی که از طریق حساب‎ها یا کارت‎های بانکی اجاره‎ای انجام می شوند، مسون باشند.

 

0/5 ( 0 نظر )
منبع
mehrnews

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن