اخبارخودرو

اثر خودروهای الکتریکی بر فروشگاه های زنجیره ای!

اثر خودروهای الکتریکی بر فروشگاه های زنجیره ای!
5 (100%) 1 رای

واشنگتن پست اعلام کرده که اگر خودروهای الکتریکی به شکل گسترده مورد استفاده قرار گیرند، می تواند به شکل قابل توجهی روی صنایع و کسب و کار فروشگاه های زنجیره ای تاثیر بگذارد.

نتایج ناخواسته حاصل از کاربری این خودروها می تواند به صورت یک فاجعه بر فرآیندهای انسانی تاثیر بگذارند. برای مثال، یکی از نتایج ناخواسته استفاده گسترده از خودروهای الکتریکی، نابودی صنعت نوشیدنی و تاثیر بر صنعت فروشگاه های زنجیره ای است.

عجیب است، نه؟ اما خوب، بر اساس تحقیق جدید روزنامه واشنگتن پست، این مسئله چیزی است که می تواند روی دهد. دلیل این مسئله آن است که هر زمان افراد برای بنزین زدن به پمپ بنزین می روند، وقتی برای پرداخت هزینه بنزین خود می روند، به عنوان یک خرید جانبی، نوشیدنی هم می خرند. این گزارش همچنین آورده که با گسترش خودروهای الکتریکی ، صنعت نوشیدنی های انرژی زا به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد، چرا که در حال حاضر، 63 درصد از فروش نوشابه های انرژی زا در پمپ های بنزین و فروشگاه های زنجیره ای صورت می گیرد.

جف لنارد، از اتحادیه ملی فروشگاه های زنجیره ای در مصاحبه با واشنگتن پست گفت:

«نوشیدنی ها فروش بیشتر را به دنبال می آورند و همچنین سود اضافه تر فروشگاه های زنجیره ای را حاصل می کنند، بنابراین، هر چیزی که باعث کاهش این فروش و سود شود، باعث نگرانی است. اما من تصور می کنم که فروشگاه ها باز هم روشی برای رقابت پیدا می کنند.»

راهکار ساده برای این مسئله، به نظر نصب شارژرهای سریع در پمپ های بنزین است، اما آیا این هزینه را مالکان فروشگاه های کوچک می توانند بر عهده گیرند یا شرکت های پتروشیمی مانند Mobil  و  Chevronاین خرج ها را به عنوان هزینه های جاری خود می پذیرند؟ نکته مثبت برای مالکان این فروشگاه ها این خواهد بود که مشتریان کمی بیشتر در محل می مانند، انگار می خواهند بنزین بزنند.

حتما بخوانید:
رکورد جدید تسلا مدل 3؛ یک بار شارژ و مسافت 975.5 کیلومتر
منبع
.cnet
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن