اپلاخبارتلفن همراه

آیفون 5 اس (iPhone 5S) آپدیت آی او اس 12(iOS 12) را دریافت می کند

بر اساس شواهدی که از موتور وب پشتیبان مرورگر Safari بدست آمده، اپل بروزرسانی iOS 12 را بر روی آیفون 5S آزمایش کرده است. با توجه به سخت افزار قدیمی این مدل از آیفون، به نظر می رسد اپل در iOS 12 بیشتر بر روی رفع اشکالات و باگ های iOS 11 تمرکز دارد.

سرعت و سازگاری بروزرسانی ها در آیفون با آخرین نسخه‌های آِی او اس، موردی است که اپل همیشه به آن افتخار می‌کند. البته این موضوع بسیار وابسته به این است که اپل تنها چند مدل آیفون دارد و بنابراین به خوبی می‌تواند تمام مدل‌ها را تحت کنترل و نظارت خود داشته باشد، پس این مساله چندان هم شگفت انگیز نیست.

آیفون 5S در انتظار بروزرسانی iOS 12

اما حتی اپل هم با تمام بزرگی و ابهت، محدودیت هایی دارد و تمام مدل‌های آیفون «تاریخ انقضا» دارند. در مورد آیفون 5S هم این موضوع صادق است. این مدل از آیفون باید سال‌گذشته با دریافت iOS 11 به کار خود پایان می‌داد، اما به نظر می‌رسد به زودی آیفون 5S بروزرسانی آی او اس 12 را نیز دریافت خواهد کرد.

البته این را در حد یک احتمال بسیار کم در نظر بگیرید نه خبری که قطعی شده باشد. شواهد این احتمال، از کد منبع WebKit، موتور وب منبع باز که از مرورگر سافاری اپل پشتیبانی می‌کند، منتشر شده است. این شواهد حاکی از آن است که iOS 12 بر روی آیفون 5 اس اجرا می‌شود، یا حداقل می‌توانیم بگوییم در مراحل تست، این کار صورت گرفته است. این موضوع، کاملا متفاوت با ارائه بروزرسانی iOS 12 و دریافت آن توسط آیفون 5 اس است. چنانچه اپل این کار را انجام دهد، می توان امیدوار بود که عمر طولانی‌ای در انتظار آیفون 5S است.

این مدل از آیفون در سال 2013 معرفی شده و در برخی موارد، اولین و در برخی موارد هم آخرین بوده است. آیفون 5 اس در واقع آخرین مدل از طراحی‌های بلوکی و کوچک آیفون های اپل بود البته به جز آیفون SE. همچنین آیفون 5S اولین آیفون با پردازنده 64 بیتی بود که این موضوع، اجرای iOS 12 بر روی آن را ساده تر خواهد کرد.

اما در اینجا این سئوال مطرح می‌شود که چرا اپل قصد انجام چنین کاری را دارد؟ می‌توان این احتمال را در نظر گرفت که iOS 12 تنها یک نسخه «نصفه» از یک سیستم عامل کامل است که بیشتر بر روی باگ ها و رفع اشکالاتی که در نسخه فعلی iOS 11 وجود دارد، تمرکز کرده است. با توجه به اینکه آیفون 5S سخت افزار قدیمی‌تری نسبت به سایر آیفون ها دارد، می‌توان این احتمال را قوی‌تر دانست.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن