آموزشاپلیکیشنترفند ها

آموزش بازیابی مخاطبین جیمیل

آموزش بازیابی مخاطبین جیمیل
4.5 (90%) 6 رای

اگر از جیمیل استفاده می‎کنید، شاید حذف ناگهانی و یا ندیدن لیست مخاطبین شما را دلواپس کرده باشد. اما در ادامه می خواهیم راهی به شما آموزش دهیم که با بازیابی، این اضطراب به لبخند تبدیل شود.

حتما از مشتریان جیمیل هستید و گاهی با این موقعیت مواجه شده‎اید که، لیست مخاطبین شما پر از ایمیل‌های مختلف است که شما آن‌ها را اضافه نکرده‌اید. اما این مخاطبان از کجا می‌آیند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت: تمام مخاطبان موجود در لیست ایمیل شما، مجموعه‌ای از آدرس‌های ایمیلی است که به آن‌ها پیام فرستاده‌اید.

این که شما در این لیست گاهی تغییراتی اعمال می‎کنید که امری بدیهی است اما اگر لیست مخاطبان جیمیل شما به یک‎باره حدف شد، چه؟ خب در این حال باید دست به بازیابی مخاطبان جیمیل زد که یک شیوه ساده اما با محدودیت‌های خاصی است. در ادامه نیوز کالا را همرای کنید تا به آموزش بازیابی مخاطبان گوگل بپردازیم.

خبر خوبی که از نیوز کالا می‎شنوید این است که، شما می‌توانید تمام مخاطبان حذف شده جیمیل خود را بازیابی کنید. اما خبر بد اینکه، تنها مخاطبانی بازیابی می‌شوند که در 30 روز اخیر حذف شده باشند.

چگونگی بازیابی مخاطبان گوگل

خب، در گام اول باید به بخش مخاطبان گوگل خود یعنی Google Contacts بروید. روی گزینه More و سپس Undo changes کلیک کنید.

چگونگی بازیابی مخاطبان گوگل

حال یک سری بازه زمانی به شما نمایش داده می‌شود که باید بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس تایید کنید. (انتخاب بازه مثلا 20 روزه به معنای این است که گوگل مخاطبان 20 روز پیش شما را بازیابی می‌کند.)

چگونگی بازیابی مخاطبان گوگل

آموزش استخراج (Export) مخاطبان گوگل

جهت استخراج یا Export کردن مخاطبان گوگل خود باید به بخش Google Contacts بروید و روی More و سپس Export کلیک کنید. چنانچه قصد استخراج مخاطبان خاصی را دارید، چک باکس کنار آن‌ها را علامت بزنید.

چگونگی بازیابی مخاطبان گوگل

در نهایت مخاطبان جیمیل شما در قالب یک فایل CSV ذخیره می‎شوند. شما 3 گزینه‌ی گوگل، حساب اوت‌لوک و وی‌کارت (Virtual Contact File) را برای انجام عملیات استخراج در اختیار دارید.

چگونگی بازیابی مخاطبان گوگل

آموزش وارد کردن (Import) مخاطبان گوگل

بای وارد کردن مخاطبان گوگل به صورت یهویی، باید به بخش Contacts رفته و همانند مراحل قبل، روی گزینه More و سپس Import کلیک کنید. اینجا گزینه Choose File را انتخاب کنید.

چگونگی بازیابی مخاطبان گوگل

اگر از حساب جیمیل خود اقدام به وارد کردن مخاطبان می‌کنید، می‎توانید گزینه فایل‌های CSV را انتخاب کنید. اما اگر مخاطبان خود را از سرویسی به غیر از جیمیل وارد می‌کنید، خب باید گزینه مربوط به آن را انتخاب کنید و در نهایت روی I Agree, Let’s Go! کلیک کنید. حال بر روی گزینه Import کلیک کنید. با اطلاعات خود دوباره وارد حساب کاربری‌تان شوید و در پنجره ظاهر شده گزینه Agree را انتخاب کنید. با این کار هر مخاطبی که از تاریخ تعیین شده حذف شده،  بازیابی می‌شود.

حتما بخوانید:
افزونه آنتی ویروس گوگل کروم منتشر شد
منبع
digitaltrends
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن