اخباردوربینشیائومی

دوربین Yi Horizon VR180 می تواند نحوه عکسبرداری و فیلمبرداری ما را تغییر دهد

امکان ضبط ویدیو‌های سه بعدی ۱۸۰ درجه با دوربین Yi Horizon VR180

دوربین Yi Horizon VR180 می تواند نحوه عکسبرداری و فیلمبرداری ما را تغییر دهد
امتیاز دهید

کمپانی شیائومی در آسیا از محبوبیت خوبی برخوردار است و قصد دارد با عرضه محصولات هوشمند خانگی همچون دوربین نظارتی، مراقبی و اکشن تحت عنوان Yi به میزان محبوبت خود را به فراتر از آسیا گسترش دهد. و آخرین دستاورد خود را در نمایشگاه CES 2018، با معرفی دوربین Yi Horizon VR180 که از واقعیت مجازی ۱۸۰ درجه بهره می‌گیرد، به رخ دیگررقبا کشاند.

سال ها پیش دوربین واقعیت مجازی 360 درجه سر و صدای زیادی به پا کرد و کمپانی های چون، سامسونگ و ال جی تلاش کردند مدل هایی مختلفی ا به بازار عرضه کنند. اما برخلاف تصور کمپانی های بزگ، آن زمان کاربران از این دوربین ها استقبال خوبی نکردند و روی خوشی نشان ندادند.

همین موضوع باعث شد تا شرکت ها رویکرد خود را تغییر دهند و به سمت عرضه دوربین های با واقعیت افزوده 180 درجه تمرکز کنند. و در این بین شیائومی و لنوو نیز شانس خود را با عرضه دوربین با واقعیت افزوده امتحان می کنند.

دوربین Horizon VR180 Yi می تواند نحوه عکسبرداری و فیلمبرداری ما را تغییر دهد

دوربین Yi Horizon VR180  با روزلوشن 5.7K به عکسبرداری، فیلمبرداری و استریم ویدیو می پردازد. ضمنا این دوربین به صفحه‌ی نمایش لمسی ۲.۲ اینچی تاشو مجهز بوده و تونایی ضبط محتوای دو یا سه بعدی را داراست. هنوز قیمت دوربین واقعیت مجازی ۱۸۰ درجه شیائومی مشخص نیست اما تا بهار سال آینده به بازار عرضه می شود.

قرار نیست ویدیوهای واقعیت مجازی ۱۸۰ درجه یک نمای کامل از اطراف را ارائه دهند. تصاویر تنها روبروی صورت کاربر به صورت فراگیر پخش می‌شود و در پشت سر وی، محتوایی نخواهد بود. در حقیقت این ویدیوها هم می‌توانند مانند یک ویدیوی معمولی در نمایشگر‌ها پخش شده و هم آنها را در هدست‌های واقعیت مجازی سه بعدی مشاهده کرد.

به اعتقاد کارشناسان، تصاویر 360 درجه برایس برخی کاربران گیج کننده است و کیفیت استریم‌های ۳۶۰ درجه از موارد مشابه ۱۸۰ درجه‌ی آنها پایین‌تر بوده و بسیاری کاربران به روند فیلمبرداری و مشاهده‌ی این نوع ویدیو‌های عادت ندارند.

منبع
neowin
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن