اخبارگوناگون

هکر یاهو در سال 2014 ، بالاخره محکوم شد

هکر یاهو در سال 2014 ، بالاخره محکوم شد
امتیاز دهید

کریم باراتوف یک شهروند کانادا که به همکاری با سازمان های اطلاعاتی روسیه برای هک کردن یاهو در سال ۲۰۱۴ متهم شده، در آمریکا محکوم شده است. بنابه گزارشی که وب سایت دیجیتال ترندز منتشر کرده، قرار است این محکومیت به طور رسمی طی روزهای آینده اعلام شود.

منابع خبری مطلع می گویند وی بعد از استرداد به آمریکا از کانادا در یک دادگاه فدرال در سان فرانسیسکو محاکمه و محکومیت وی قطعی شده است.

این جوان ۲۲ ساله در قزاقستان به دنیا آمده و در ماه مارس گذشته توسط پلیس کانادا و به درخواست دولت ایالات متحده دستگیر شد. وزارت دادگستری آمریکا وی و سه نفر دیگر را به هک یاهو در سال ۲۰۱۴ متهم کرده بود. دو نفر از این اشخاص کارمند سرویس امنیتی فدرال روسیه هستند. از میان این افراد الکسی بلان حمله به سرورهای یاهو را انجام داده است.

باراتوف در ابتدا و شخصا ۸۰ حساب ایمیل را در یاهو هک کرد و سپس برای هک کردن کل سه میلیارد حساب کاربری ایمیل یاهو با دیگر متهمان روس همکاری کرد. به غیر از باراتوف دیگر عاملان این حملات هنوز دستگیر نشده اند و آمریکا به آنها دسترسی ندارد.

هنوز مشخص نیست که این هک با چه هدفی صورت گرفته اما طبق اطلاعات بدست آمده ، یکی از بانکداران معروف روسیه و تعدادی از مقامات این کشور در این جریان دست داشته اند.

باراتوف به جز هک حساب کاربری یاهو، چندین اتهام جنجال برانگیز دیگر نیز در پرونده کاری خود دارد که از جمله آنها می‌توان به «توطئه کامیپوتری، توطئه برای متوقف ساختن دسترسی به برخی دستگاه‌ها و سرقت هویت افراد» اشاره کرد.

 

حتما بخوانید:  آیا نقض حریم خصوصی کاربران در اپلیکیشن روبیکا صحت دارد؟

منبع: digital trends

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن