آموزشاینترنت و وب

نحوه مشاهده و به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای اندروید

کلمه عبور ذخیره شده Wi-Fi خود را در دستگاه Android خود به اشتراک بگذارید و به اشتراک بگذارید.

نحوه مشاهده و به اشتراک گذاشتن پسورد وای فای اندروید
4.5 (90%) 2 رای

گوشی‌های اندرویدی محبوب ترین ابزارهای هوشمند به شمار می روند، که دلیل اصلی آن سیستم عامل کاربردی و فوق العاده، اندروید است. و اما یکی از قابلیت هایی که اغلب کاربران گوشی‌های اندرویدی خواهان دسترسی به آن هستند و در موارد متعددی نیز این نیاز کاملاً احساس می‌شود، دسترسی به پسوردهای ذخیره شده شبکه وای فای می‌باشد.

آیا پسورد وای فای گوشی اندرویدی خود را فراموش کرده اید؟ احتمالا گوشی قبلی خود را به شبکه وای فای خود متصل کرده و حال گوشی جدید را نیر می خواهید به این شبکه متصل کنید اما پسورد عجیب و غریب و بلندبالایی گذاشتید و از خاطرتان رخت بر بسته است.

حتما از خود سوال کرده اید، برنامه نشان دادن رمز وای فای برای اندروید وجود دارد؟ یا چگونه اقدام به بازیابی پسورد وای فای اندروید کرد؟ خب در چنین شرایطی اصلا نگران نباشید و به گوشی هوشمند خود (ینی همون که به شبکه وصل هست) مراجعه کنید و رمز شبکه وای فای مورد نظر را یادداشت کنید و آن را در هر گوشی دیگری وارد نمایید و حالش را ببرید.

خوشبختانه برای کاربرانی که گوشی اندرویدی آن‌ها روت شده، این امکان فراهم است و می‌توانند پسوردهای ذخیره شده خود را مشاهده نمایند. برای این منظور اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارد که در این مطلب به سراغ اپلیکیشن WiFi Key Recovery می رویم. در ادامه مطلب نیوز کالا را همراهی کنید تا به صورت گام به گام به نحوه پیدا کردن پسوردهای ذخیره شده وای فای گوشی بپردازیم.

چگونه به رمز وای فای ذخیره شده در گوشی اندرویدی خود دسترسی پیدا کنیم؟

گام اول: ابتدا با مراجعه به گوگل پلی استور اپلیکیشن Wi-Fi Key Recovery را دانلود و نصب نمایید.

گام دوم: پس از نصب WiFi Key Recovery، آن را اجرا کنید.

گام سوم: برنامه از شما درخواست اجازه دسترسی سوپریوزر را می‌کند که در این مرحله برای ادامه کار باید این پیام را با لمس گزینه Grant تایید نمایید.

گام چهارم: در ادامه لیستی برای شما نمایش داده می‌شود که در آن می‌توانید تمامی اتصالات وای فای گوشی خود را مشاهده نمایید.

گام پنجم: دقت داشته باشید که عبارت درج شده در قسمت SSID مربوط به نام شبکه مورد نظر بوده و پسورد آن نیز در خط دوم و تحت عنوان PSK نشان داده خواهد شد.

اگر تعداد شبکه‌هایی که در لیست مشاهده می‌کنید زیاد است در این صورت می‌توانید با استفاده از کادر جستجو با عنوان SSID Quicksearch، نام شبکه دلخواه خود را از بین شبکه‌های موجود پیدا کنید.

گام ششم: برنامه به شما این امکان را نیز می‌دهد که پسوردهای خود را برای استفاده‌های بعدی ذخیره نمایید. برای این منظور باید بر روی نام شبکه مورد نظر خود لمس نمایید تا منوی جدیدی نمایش داده شود.

در این منو با سه گزینه روبرو خواهید بود:

  • گزینه اول به شما اجازه می‌دهد تا پسورد شبکه انتخابی خود را کپی کنید.
  • در گزینه دوم امکان کپی همه پسوردها مهیا شده است.
  • با انتخاب گزینه سوم نیز می‌توانید پسورد شبکه مورد نظر خود را در قالب یک کد QR به اشتراک بگذارید.

گام هفتم: برای به اشتراک گذاری پسوردهای ذخیره شده خود نیز می‌توانید با لمس دکمه سه نقطه موجود در بالای صفحه اصلی و انتخاب گزینه Export این کار را انجام دهید.

همچنین امکان ذخیره پسوردها در قابل یک فایل متنی نیز وجود دارد که با انتخاب گزینه To SD می‌توانید فایل متنی حاوی پسوردهای خود را در حافظه SD گوشی ذخیره نمایید.

منبع
megebyte
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن