دانستنی ها

با ثروتمندترین زن جهان در سال 2017 آشنا شوید

لیلیان بتانکور

با ثروتمندترین زن جهان در سال 2017 آشنا شوید
امتیاز دهید

لیلیان بتانکور، چهاردهمین فرد ثروتمند جهان و ثروتمندترین زن جهان در سال 2017 می باشد. حضور زنان در لیست ثروتمندان 2017 جالب توجه است.

طبق اطلاعات منتشر شده در وب سایت فوربز (Forbes) در سراسر جهان  2043 فرد ثروتمند زندگی می کنند که 227 نفر از این تعداد زن هستند. که نسبت به سال 2016 که تعداد زنان ثروتمند 202 نفر بود با رشد 11 درصدی روبرو گشته است.

می توان گفت، ثروتی معادل 852.8 میلیارد دلار در این کره خاکی متعلق به همین 227 زن ثروتمند می باشد.

و اما برای دومین سال پیاپی، خانم لیلیان بتانکور (Liliane Bettencourt) فرانسوی، با ارزش دارایی 44.9 میایارد دلار، عنوان ثروتمندترین زن جهان را از آن خود کرد.

با ثروتمندترین زن جهان در سال 2017 آشنا شوید
لیلیان هنریت شارلوت بتانکور

وی در 21 اکتبر 1922 در فرانسه متولد شد و درتاریخ 21 سپتامبر 2017 نیز درگذشت. وی کارآفرین، تاجر و فرد نیکوکاری بود که شهام دار و مالک اصلی لوازم آرایشی و بهداشتی لورئال بوده است. این زن ثروتمند تنها فرزند اوژن شولر، موسس لورئال بود که در سال 1907 این شرکت را بنیان نهاد.

لیلیان بتانکور از نوجوانی و حدود 15 سالگی کار خود را شروع کرد. ابتدا به عنوان یک کارآموز در شرکت لورئال کار خود آغاز کرد. لیلیان از همان ابتدا به همه ثابت کرد توانایی انجام کار های بزرگ و سخت را دارد و موفق به کسب مسئولیت های بزرگتری شد.

شرکت لورئال
محصولات شرکت لورئال

پدر لیلیان بتانکور در سال  ١٩۵٧ درگذشت و لیلیان رسما وارث لورئال شد، در آن روزگار وی تنها 35 سال سن داشت و سمت رئیس هیئت مدیره لورئال را برعهده گرفت. از ان سال به بعد با همراهی همسرش، آندره بتانکور محصولات لورئال را به جهان شناخت و عرضه کرد.

با ثروتمندترین زن جهان در سال 2017 آشنا شوید
لیلیان بتانکور، شوهرش آندره بتانکور، و تاجر پولس-لوئیس ویلر

لیلیان بتانکور، در هنگام مرگ، دارای ثروتی بالغ بر ۴۴٫۹ میلیارد دلار بود که به همین دلیل در فهرست بلومبرگ نام وی به عنوان ثروتمندترین زن جهان درج شده است.

خانم بتانکور بعد از برنار آرنو، نفر دوم در فهرست ثروتمندترین افراد فرانسه جای گرفته است.

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن