خودروعلم و دانشهوا فضا و نجوم

خودروی تسلا رودستر آماده سفر به مقصد مریخ به همراه تصاویر

ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل کمپانی های تسلا (tesla) و اسپیس ایکس Space X)) مدت ها پیش از ارسال یک دستگاه خودروی رودستر به مریخ خبر داده بود.

تا پیش از این طرفداران تسلا گمان می کردند این خبر شوخی است اما این شوخی نبوده و موشک جدید ساخت شرکت Space X که « فالکون سنگین » (Falcon Heavy) نام دارد در اولین پرتاب خود یک دستگاه خودروی رودستر  (رهنورد) آلبالویی را با خود به مریخ می برد.

و حال نخستین تصاویر رودستر (رهنورد) در کمپانی اسپیس ایکس منتشر شده است که ظاهرا بارگیری رودستر را در موشک فالکون سنگین نشان می دهد. در حال حاضر نمی توان صحت این تصاویر را تایید کرد، اما با توجه به زاویه ی قرار گرفتن خودروی رودستر تسلا در تصویر به نظر می رسد این تصاویر واقعی باشند.

در تصویر زیر اطلاعاتی مبنی بر اولین پرتاب موشک فالکون سنگین نوشته شده است. پیش از این جزئیاتی در مورد این موشک مخابره نشده بود و چیز زیادی در مورد آن نمی دانستیم. حال ایلان ماسک اعلام کرده است که کمپانی اسپیس ایکس تصمیم دارد قویترین موشک ساخت خود را در ماه جاری به فضا پرتاب کند.

خودروی تسلا رودستر آماده سفر به مقصد مریخ به همراه تصاویر

اشاره ایلان ماسک به فالکون سنگین است؛ موشکی که از تلفیق سه موشک « فالکون 9 » به دست آمده و با وجودی که بزرگترین موشک تاریخ نیست، اما به لحاظ قدرت از همه برتر است.

تصاویر آماده سازی تسلا رودستر آلبالویی جهت سفر به فضا شایعاتی را در پی داشته است. گویا ایلان ماسک این ماموریت را به گونه ای طراحی کرده است، تا زمان رسیدن محموله به مدار زمین و جدا شدن از موشک روی همین سکو باقی بماند. با ورود محموله به مدار و جدا شدن از موشک، مرحله دوم ماموریت آغاز می شود و خود موشک هم به زمین بازمی گردد تا بار دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

خودروی تسلا رودستر آماده سفر به مقصد مریخ به همراه تصاویر

ایلان ماسک می گوید:

 

تسلا رودستر که مسافر فضاست با خود چیزهای جالبی را به فضا می برد، یک کتاب « راهنمای سفر مجانی به کهکشان» یا همان The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy و یک حوله که روی آن نوشته شده: « نترس» (Don’t Panic). در طول سفر روستر، آهنگ افسانه ای Space Oddity (غرابت فضا) از دیوید بووی (David Bowie) در آن پخش می شود.

ماسک ده روز پیش در توییت خود گفته بود:

 

من عاشق این هستم که یک خودرو تا ابد در فضا سرگردان باشد و زمانی در آینده توسط یک نژاد بیگانه کشف شود.

 

 

منبع: teslarati

Please wait...
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید

اطلاع از
avatar
بستن