اپلیکیشناخبار

تلگرام کانال‌های ناقض حق کپی رایت را مسدود می‌کند

حتما می دانید که انتشار مطلب و یا هر اثری بدون ذکر منبع و بدون کسب اجازه از خالق اثر ، کاری مخالف با قانون حق کپی رایت است. به نقل از خبرگزاری روسی TASS ، پیام رسان تلگرام ، برای اولین بار ، کانالی را که اقدام به پخش فایل صوتی یک نویسنده ، بدون کسب اجازه از وی و بدون ذکر نام خالق اثر کرده بود را مسدود کرد.

این خبرگزاری این عمل تلگرام را اینطور توصیف کرد:

پیام رسان تلگرام، برای اولین بار کانالی را که اقدام به پخش فایل صوتی یک نویسنده بدون در نظر گرفتن قانون کپی رایت کرده بود را مسدود کرد. ما همگی برای رعایت قانون کپی رایت متحد خواهیم شد.

در ماه ژوئن گذشته ، دولت روسیه از پاول دورف ، مدیرعامل تلگرام، خواسته بود تا اطلاعات محرمانه کاربرانش را در اختیار کرملین قرار دهد. زیرا معتقد بود برخی از تروریست‌ها از طریق تلگرام ، حملات خود را برنامه ریزی می‌کنند.

پاول دوروف این درخواست دولت روسیه را غیرقانونی توصیف کرده بود و از دادن اطلاعات محرمانه کاربرانش به دولت روسیه امتنا ورزیده بود. در پی مخالفت وی ، دولت روسیه تلگرام را به پرداخت 800 هزار روبل جریمه کرد.

 

حتما بخوانید:  بیمه بیکاری برای کسب و کارهای تلگرامی!

 

منبع: neowin

تلگرام کانال‌های ناقض حق کپی رایت را مسدود می‌کند
امتیاز دهید

برچسب ها

مهسا رضایی

دانشجوی پزشکی دانشگاه شیراز هستم. از قدیم الایام یکی از عاشقان دنیای فناوری بوده ام و خوشحالم که فرصتی دست داد تا در نیوز کالا به فعالیت بپردازم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید