اخبارپزشکیتلفن همراهعلم و دانش

آسیب های گوشی های هوشمند: می تواند موجب تغییر حالت چشمانمان شود!

حتما به خاطر دارید روزگاری دانشمندان و پزشکان در مورد آسیب های وارده استفاده بیش از حد از مانیتورها و تلویزیون ها هشدار می دادند و تاکید می کردند که فاصله خود را از این دستگاه ها حفظ کنیم.

حال با پیدایش و استفاده روز افزون دستگاه های قابل حمل اعم از گوشی های هوشمند، تبلت ها، لب تاپ ها وغیره، به واقع می توان گفت که همیشه یک مانیتور در جیب خو دارید و براحتی و مدام ان را در برابر چشمانتان قرار داده و استفاده می کنید.

با توجه به این توضیحات، در سالیان اخیر به راحتی می توانستیم نتیجه بگیریم که این دستگاه ها می توانند به چشم هایمان آسیب بزنند، گویا این آسیب ها پا را فراتر گذاشته و پژوهشگران مطالب عجیب تری در رابطه با استفاده از گوشی های هوشمند بیان می کنند.

براساس گزارش منتشر شده در وب سایت Wired، به نظر می رسد اصرار بیش از حد ما به استفاده از گوشی های هوشمند می تواند حالت چشمانمان را تغییر دهند!

متخصص چشم پزشک، اندرو باستاوروس در این باره می گوید:

 افراد بیشتری نسبت به ده سال گذشته نزدیک بین می شوند. پیامدهای این موضوع فقط این نیست که مردم بیشتری نیاز به عینک دارند، بلکه شرایط آنها پاتولوژیک بوده و باید آسیب شناسی شود.

و این در حالیست که دکتر باستاوروس به صراحت تلفن های همراه را سرزنش نمی کند و مقصر اصلی این مشکلات نمی داند، اما دقیقا نیز نمی داند که چگونه می تواند این اتفاق بیافتد.

دکتر باستاوروس در ادامه افزود:

تئوری اولیه بیان می کند که مردم این روزها به واسطه استفاده از گوشی های هوشمند، از فاصله نزدیک تری به مطالعه مطالب می پردازند و این موضوع چشم هایمان را تشویق می کند تا برای پاسخگویی به نیازهای زیست محیطی، نزدیک بین شوند. همچنین شواهد روشنی وجود دارد که نشان می دهد این موضوع می تواند به سرعت تبدیل به یک واکنش ژنتیکی یا زیست محیطی شود.

به هر حال استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند که این روزها تقریبا گریبان گیر همه اقشار جامعه شده، و مضرات بیشماری که روی مکانیزم بدن و علی الخصوص چشم هایمان دارد، به روشنی ملموس است و جای بحث ندارد. اما در خصوص میزان آسیب های وارده و واکنش های ژنتیکی که در بشر دارد جای بحث بسیار دقیقی دارد.

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که درست است که دکتر باستاوروس ما را به دلیل استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند سرزنش نکرد، اما این احتمال وجود دارد که آیندگان ما به دلیل تغییر ساختار بینایی شان، به شدت اجداد خود را مورد شماتت و سرزنش قرار دهند.

نظرات خود را درباره این موضوع با نیوز کالا و دیگر کاربران مطرح کنید و اگر این مطلب را مفید دانستید با دوستان تان در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منبع: ubergizmo

Please wait...
برچسب ها

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای مطلب "آسیب های گوشی های هوشمند: می تواند موجب تغییر حالت چشمانمان شود!"

اطلاع از
avatar
مرتب براساس:   تازه ترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
نازی
مهمان

خدا مرگم کلاج نشم

بستن