اخبارتلفن همراهدیگر کمپانی هاسیستم عامل

تصاویری فاش شده از بروز رسانی اندروید اوریو در گوشی ایسوس زنفون 3

کمپانی ایسوس قصد دارد گوشی های هوشمند زنفون 3 و زنفون 4 خود را در برخی مناطق مجهز به اندروید اوریو نماید. هرچند هنوز زمان به روز رسانی نسخه اندروید توسط این شرکت مشخص نشده است ولی عکس های لو رفته ای از رابط کاربری جدید ZenUI برای گوشی زنفون 3 نشان می دهد این تلفن هوشمند با اندروید اوریو 8 و با رابط کاربری جدید کار می کند. گفتنی است ZenUI نسخه رابط کاربری سیستم عامل ایسوس است که نسخه 4.0 این رابط کاربری همزمان با گوشی زنفون 4 رونمایی شد.

به لحاظ گرافیکی، اختلاف چندانی میان رابط کاربری جدید و نسخه قدیمی این رابط کاربری که با اندروید 7 نوقا کار می کرد وجود ندارد. بعلاوه هنوز نمی‌توانیم به طور دقیق زمان به روز رسانی اندروید اوریو را مشخص کنیم. باید منتظر بمانیم تا ایسوس این زمان را خودش اعلام کند.

ZenFone 3

مارسل کمپس، سرپرست بازاریابی محتوا در کمپانی ایسوس و مدیر انجمن ASUS ZenTalk اعلام کرد نه تنها سری ZenFone 4 از این پس ZenUI 4.0 را اجرا خواهد کرد و به اندروید اوریو به روز رسانی می‌شود، بلکه سری ZenFone 3 نیز به روز رسانی را دریافت خواهد کرد.

طبق گفته ایسوس، ZenUI 4.0 دارای سبک‌ترین پوسته واسط کاربری اندروید تاکنون است. همچنین در در این رابط کاربری بسیاری از برنامه‌های غیرضروری حذف شده؛ به طوری که تعداد برنامه‌های از پیش نصب شده از 35 برنامه در ZenUI 3.5 به 13 برنامه در ZenUI 4 کاهش یافته است. همچنین این واسط کاربری برای انجام عملیات شهودی بهبود داده شده است و چندین برنامه‌ کاربردی روی آن نصب شده که می‌توان به Twin Apps ( دو حساب کاربری یک رسانه اجتماعی روی دستگاه) و Page Marker ( برنامه بوک مارک ها) اشاره کرد. این اولین بار است که صاحبان ZenFone 4 از چنین خدماتی بهره مند می‌شوند.

از سوی دیگر اندروید اوریو در مقایسه با اندروید نوقا دارای بهبود های بسیاری است؛ از جمله حالت تصویر در تصویر، پشتیبانی بهتر از استاندارد بلوتوث، آیکون‌های سازگار و غیره. خبر خوب این است که در این به روز رسانی تمام ویژگی‌ها و بهبودهای اندروید اوریو یافت می‌شود. بنابراین نیازی نیست در این خصوص نگرانی داشته باشید. با احتمال بالایی همان جلد ZenUI برای ZenFone 4 نیز به کار گرفته خواهد شد.

این احتمال وجود دارد که ZenUI 4.0 با فاصله زمانی کمی پس از انتشار آن روی سری ZenFone 4 به دستگاه‌های ZenFone 3 نیز برسد. تابستان گذشته سری گوشی های ZenFone 3 با اندروید 6.0.1 به صورت پیش فرض راه اندازی شدند ولی قابل ارتقا به اندروید 7.0 بودند.

اگرچه هنوز ایسوس اعلام نکرده است که چه زمانی به روز رسانی اندروید اوریو را برای تمامی گوشی‌های هوشمند ZenFone منتشر می‌کند. اما ما انتظار نداریم که این اتفاق تا سال آینده رخ دهد. البته ایسوس اعلام کرده است تا نیمه دوم سال 2018 تمام دستگاه‌های پشتیبانی شده، به روز رسانی اندروید اوریو را دریافت خواهند کرد. با این حال، با توجه به تصاویر منتشر شده به نظر می‌رسد کار کردن روی به روز رسانی‌ها به خوبی انجام شده و در حال پیشرفت است.

 

 

منبع: phonearena

Please wait...
برچسب ها

حسن بهرامی

یک علاقه مند به آی تی و هر آنچه که با آن مرتبط باشد.و دوست دارم که لحظه های خوشم را با شما تقسیم کنم و در این حیطه قلمی بزنم

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای مطلب "تصاویری فاش شده از بروز رسانی اندروید اوریو در گوشی ایسوس زنفون 3"

اطلاع از
avatar
مرتب براساس:   تازه ترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
trackback

این گوشی های ایسوس چجوریاس؟ کسی داشته؟ اطلاعی دارین

بستن