اخبارتلفن همراهسامسونگ

سامسونگ قصد دارد اسکنر عنبیه چشم را وارد محصولات اقتصادی خود کند

سامسونگ قصد دارد اسکنر عنبیه چشم را وارد محصولات اقتصادی خود کند
امتیاز دهید

از اخبار جدیدی که به گوش می رسد می توان متوجه شد، سامسونگ نه تنها در حال ارتقا اسکنر عنبیه چشم در گلکسی اس 9 است بلکه تا حدود یک سال دیگر این فناوری را در محصولات اقتصادی خود نیز به کار می برد.

پرچمداران 2018 سامسونگ یعنی گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس، موضوع داغ هفته های اخیر بوده است و گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد آن‌ها صورت گرفته است. و در جدیدترین اطلاعات منتشر شده توسط یک منبع کره ای به تلاش کمپانی سامسونگ برای بهبود عملکرد اسکنر عنبیه چشم در این پرچمداران اشاره شده است.

همانطور که می دانید پرچمداران فعلی سامسونگ یعنی گلکسی اس 8، اس 8 پلاس و نوت 8 مجهز به یک لنز 2 مگاپیکسلی هستند که به عنوان اسکنر عنبیه عمل می‌کند اما برخی هکرهای آلمانی نشان دادند که می توان اسکنر عنبیه را با تصویری از چشم کاربر دور زد. با وجودی که سامسونگ ادعای این هکرها را زیر سوال برده اما در حال تقویت اسکنر پرچمداران جدید خود با یک لنز 3 مگاپیکسلی است.

اسکنر عنبیه چشم
انتظار می‌رود این اسکنر ارتقاء یافته توانایی شناسایی کاربر را در صورتی که عینک به چشم داشته باشد و یا در شرایط نوری نه چندان مناسب، به خوبی عمل کند. شایان ذکر است که سیستم پرداخت سامسونگ (Samsung Pay) بطور توأمان از اسکنر عنبیه چشم و حسگر اثر انگشت جهت تایید پرداخت‌ها استفاده می کند.

فارغ از این پرچمداران 2018، شایعاتی مبنی بر استفاده از این قابلیت امنیتی تا اواخر سال 2018 یا اوایل 2019 در گوشی‌های اقتصادی و میان‌رده‌ی سامسونگ نیز به گوش می رسد.

و از طرفی دیگر شرکت سیناپتیکس اولین حسگر اثر انگشت یکپارچه با صفحه نمایش را تحت عنوان Clear ID معرفی کرده و به نظر می‌رسد این فناوری نیز در محصولات آتی سامسونگ از جمله گلکسی نوت 9 که در سه ماهه سوم سال 2018 وارد بازار می شود خودنمایی کند.

 

حتما بخوانید:  لیست قاب های محافظ رسمی سامسونگ گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

 

منبع: gizbot

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن