اخبارسخت افزار

مودم جدید اسنپدراگون X24 LTE کوالکام، سریع ترین چیپ 4G دنیا خواهد بود

مودم جدید اسنپدراگون X24 LTE کوالکام، سریع ترین چیپ 4G دنیا خواهد بود
امتیاز دهید

مودم جدید اسنپدراگون X24 LTE کوالکام سریع ترین و پیشرفته ترین چیپ 4G این سیاره خواهد بود. و یا حداقل کوالکام امید دارد تا پیش از آمدن نسل بعدی گوشی های هوشمند چنین باشد.

طبق پروسه تولید چیپ های 7 نانومتری، مودم X24 LTE نخستین مودم رده 20 LTE در جهان است که از سرعت دانلود حداکثر 2 گیگابیت بر ثانیه و تعداد 7 باند حامل شبکه های موبایل پشتیبانی می کند. همچنین این مودم از MIMO و تکنولوژی دسترسی همیار مجاز جهت دستیابی به چنین اعداد و ارقام نجومی کمک می گیرد.

نه تنها مودم اسنپدراگون X24 LTE اولین محصول 7 نانومتری است که به صورت انبوه تولید می شود، بلکه کوچکی فرایند پردازشی‌ اش آن را کارا ترین مودم ساخت کوالکام و شاید تمام جهان بدل ساخته است.

در حال حاضر رسیدن به سرعت دانلود 2 گیگابیت بر ثانیه را در خواب هم نمی توان دید. اما همانطور که کوالکام در هفته گذشته در مراسم رونمایی از تراشه های جدید خود در سن دیگو اشاره کرد، تکنولوژی های زیرلایه‌ ای این چیپ است که این سرعت را امکان پذیر می کند. با استفاده از ویژگی های جدیدی مانند FD-MIMI، یک قابلیت بسیار قدرتمند MIMO که بخش اصلی شبکه 5G را تشکیل می دهد و همچنین پشتیبانی از حداکثر 7 باند شبکه های ارائه دهنده موبایل، برای کاربران تجربه تازه ای از تکنولوژی را به ارمغان می آورد.

و همه این ها بدان معناست که سرعت دانلود در گوشی های هوشمند آینده سریع تر خواهد بود و علاوه براین شارژ کمتری نیز مصرف می کنند، و این مزیت ها ما را مشتق می سازد تا هر چه زودتر با این نسل از تلفن های هوشمند ملاقات کنیم.

منبع
androidpolice
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن