اخباربازی

پرسونا 5 ، در جایگاه یکی از برترین بازی های سال با فروش 2 میلیون نسخه

پرسونا 5 ، در جایگاه یکی از برترین بازی های سال با فروش 2 میلیون نسخه
امتیاز دهید

پرسونا 5 (Persona 5 ) از هر جهت بازی موفقی است. این بازی نقش آفرینی که پارسال توسط شرکت Atlus منتشر شد، نمونه تمام نمایی از سبک خاص ژاپنی ها در ساخت گیم است.

پرسونا 5 در سال 2017 همچنان در جلب نظر مخاطبان موفق بود. نمره هایی که منتقدان به این بازی داده اند فوق العاده است. پرسونا5 در سایت های Metacritic و GameFAQs نمره ی 93% گرفته و سایت IGN به این بازی 9.7 داده است.

شرکت Atlus پس از ورود نسل پلی استیشن 4 به سرعت نسخه ی PS4 پرسونا 5 را تهیه و تولید کرد تا این بازی همچنان پس از گذشت یک سال یکی از پرفروش ترین بازی های جهان باشد. Atlus حالا با اعلام فروش بیش از 2 میلیون نسخه از پرسونا 5 در سراسر جهان می گوید 207 سال فوق العاده ای برایش بوده است.

فروش 2 میلیونی پرسونا5 تنها مختص PS4 و PS3 است چرا که این بازی روی پلتفرم دیگری عرضه نشده است.

در ماه اکتبر شرکت سگا گزارش فروش سالیانه ی خود را منتشر کرد که نشان می داد سری بازی های پرسونا از سال 1996 تا کنون بیش از 8.5 میلیون نسخه فروش داشته اند. این رقم مربوط به 13 نسخه ای است که جمعا از دنیای پرسونا ساخته شده است.

پرسونا 5 یکی از نامزدهای مسابقه ی The Game Awards است و در چند بخش امکان بردن جایزه را دارد که مهم ترین آن ها « بازی سال » است. پرسونا 5 در بخش های بهترین کارگردانی هنری، بهترین موسیقی و بهترین بازی نقش آفرینی هم نامزد مسابقه است.

The Game Awards که باید آن را اسکار دنیای گیم نامید روز پنجشنبه در شهر لس آنجلس برگزار می شود و همزمان علاوه بر پخش تلویزیونی با کیفیت 4K روی سایت های مختلف از جمله یوتیوب استریم خواهد شد.

 

حتما بخوانید:  بازی هورایزن زیرو داون (Horizon Zero Dawn) بیش از 7.6 میلیون واحد فروخت

 

منبع:  playstationlifestyle


Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن