اخبارتلفن همراهدیگر کمپانی ها

احتمالا وان پلاس 6 مجهز به تکنولوژیی مشابه Face ID آیفون 10 باشد!

احتمالا وان پلاس 6 مجهز به تکنولوژیی مشابه Face ID آیفون 10 باشد!
امتیاز دهید

فناوری فیس آیدی آیفون 10 توجه بسیاری از کاربران تلفن هوشمند را به خود جلب کرده است و همین موضوع تولیدکنندگان گوشی هوشمند در جهان را به سمت و سوی گنجاندن این قابلیت در محصول خود کرده است. براساس جدیدترین شایعات، احتمال وجود فناوری تشخیص چهره‌ مشابه Face ID در گوشی وان پلاس 6 وجود دارد.

احتمالا وان پلاس 6 مجهز به تکنولوژیی مشابه Face ID آیفون 10 باشد!
تصاویری از وان پلاس 5 و آیفون 7 پلاس – وان پلاس 5 که شباهت بسیار زیادی به آیفون 7 پلاس دارد، اما به دلیل فقدان نوآوری در طراحی این گوشی هوشمند، مدیران وان پلاس با حجم زیادی از انتقادات روبرو شدند

 

اکثر تولیدکنندگان چینی گوشی های تلفن همراه به کپی کاری از محصولات سامسونگ و اپل متهم شده اند  به عنوان مثال وان پلاس 5 که شباهت بسیار زیادی به آیفون 7 پلاس دارد، اما به دلیل فقدان نوآوری در طراحی این گوشی هوشمند، مدیران وان پلاس با حجم زیادی از انتقادات روبرو شدند و همین امر باعث شد تا با معرفی وان پلاس 5 تی با طراحی تمام صفحه و بدون هرگونه شباهت به گوشی‌های آیفون به این گلایه ها خاتمه دهند.

طراحی تمام صفحه و فناوری فیس آیدی که اولین بار در آیفون 10 دیده شد از جمله مشخصات منتسب به وان پلاس 6 است. البته هواوی نیز در حال تلاس برای گنجاندن این فناوری در محصولات آینده خود است.

تا به الان اطلاعات دقیقی در این باره وجود ندارد اما یکی از فاش کنندگان قابل اعتماد، به وجود فناوری تشخیص چهره مشابه فیس ایدی اپل در پرچمدار آینده وان پلاس اشاره داشته است.

بر این اساس وان پلاس 6 همچون آیفون 10 اپل به یک ماژول دوربین سه بُعدی مجهز خواهد شد که از نور مادون قرمز برای تشیخص چهره و عمق تصویر بهره می برد. اما انتظار نمی رود نظاره گر برش بالای صفحه نمایش (ناچ) در این گوشی هوشمند باشیم.

ناگفته نماند که کمپانی وان پلاس در وان پلاس 5 تی نوعی سیستم تشخیص چهره موسوم به Face Unlock گنجانده است که اتفاقا عملکردی سریع‌تر از Face ID دارد اما امنیت آن به مراتب کمتر است  تا جایی که کمپانی وان پلاس به کاربران خود گوشزد کرده است که جهت تراکنش های مالی خود از این امکان استفاده نکنند.

 البته این کمپانی چینی وعده ارتقا امنیت را به کاربران خود داده اند. شاید با ورود وان پلاس 6 این وعده تحقق یابد.

 

حتما بخوانید:  تایید شده: وان پلاس 6 در ۲۷ اردیبهشت ماه (۱۷ می) در چین رونمایی می‌شود

 

منبع: gizmochina

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن