اخبارخودرو

مشارکت تیم انویدیا با اوبر و فولکس واگن در راستای تولید خودروهای خودران

مشارکت تیم انویدیا با اوبر و فولکس واگن در راستای تولید خودروهای خودران
امتیاز دهید

مشارکت های جدیدی بین تولیدکنندگان سنتی خودرو و شرکت های فناوری جهت طراحی و ساخت خودرو های خودران شکل گرفته است. و در جریان نمایشگاه CES 2018 انویدیا نیز به جمع مشارکت کنندگان ساخت خودروهای خودران پیوست.

انویدیا یکی از کمپانی های مطرح دنیاست که با تراشه های گرافیکی خود حرف هایی برا گفتن دارد، و حال با رونمایی از پلتفرم هوش مصنوعی خود، وارد همکاری با خودروسازان مطرح دنیا شده است.

انویدیا همکاری خود را با اوبر و غول دنیای خودروسازی، فولکس واگن در حوزه توسعه تکنولوژی تولید خودروهای خودران اعلام کرده است. البته این نکته را یادآوری کنیم که، انویدیا در صنعت خودرو بی سابقه و بی تجربه نیست و هم اکنون با کمپانی های صاحب نام تسلا و بایدو در زمینه تولید تراشه های گرافیکی و توسعه تکنولوژی خودروهای خودران این کمپانی ها همکاری می کند.

جانسون هوانگ – مدیر عامل کمپانی انویدیا – در یک کنفرانس خبری در جریان CES 2018 اعلام کرد که ناوگان خودروی خودران اوبر مجهز به تکنولوژی انویدیا است و این همکاری ادامه پیدا می کند. در سال 2019 نخستین خودروهای خودران اوبر در پیتسبورگ و فینیکس به صورت آزمایشی شروع به کار کردند.

لازم به ذکر است که کمپانی انویدیا تصمیم دارد پلتفرم هوش مصنوعی Drive IX جدید خود را با محصولات فولکس واگن نیز در هم آمیزد. این پلتفرم هوش مصنوعی قابلیت راننده کمکی هوشمند را فراهم می کند که تصمیمات را با پردازش داد های حسگر در داخل و خارج از خودرو می گیرد. قابلیت های این تکنولوژی را می توان از طریق به روز رسانی نرم افزار افزایش داد.

منبع
ubergizmo
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن