اپلاخبارتلفن همراههواوی

فناوری جدید تشخیص چهره هواوی نسبت به فیس آیدی اپل 10 برابر دقیق تر است

به نظر شما شناسه FADE ID در اپل دقت بالاتری دارد یا تکنولوژی تشخیص چهره جدیدی که شرکت هوآوی معرفی کرده است؟
خبرهای جدیدی در مورد تشخیص چهره برند هواوی منتشر شده و حاکی از این است که فناوری FADE ID هواوی 10 برابر دقت بالاتری نسبت به فناوری FACE ID آیفون اپل دارد.

فناوری FADE ID جدید هواوی از همان اصول و زیربنای استفاده شده در تکنولوژی شناسه فیس آیدی در آیفون 10 استفاده کرده است. هواوی نیز با استفاده از یک پروژکتور نقطه ای، از نقاطی از چهره به صورت حلقه مش، نمونه برداری می کند و در نهایت نقشه سه بعدی جز به جز چهره را به عنوان داده دریافتی از چهره فرد مورد توجه قرار می دهد. اگر این داده ها با داده های قبلی یکسان باشد، هویت فرد تایید شده و اجازه ورود به تلفن هوشمند را خواهد داشت.

البته این دو سیستم با هم تفاوت هایی هم دارند. مثلا در آیفون 10 ، از 30.000 نقطه چهره کاربر نمونه برداری و اسکن چهره صورت می گیرد و در فناوری شناسه فناوری FADE ID هواوی از 300.000 نقطه چهره فرد نمونه برداری انجام می شود. به همین دلیل، چون تعداد نقاطی که نمونه برداری از آنها اتفاق می افتد 10 برابر بیشتر است، ادعا می شود دقت فناوری FADE ID هواوی نیز 10 برابر بیشتر می باشد.

این فناوری جدید تشخیص چهره برند هوآوی قرار است روی گوشی آنر برای اولین بار به بازار عرضه می شود.

با استفاده از دوربینی با وضوح بالا چهره فرد اسکن می شود، رزولوشن تصویر اسکن شده 1280 در 800 پیکسل بوده و در کل ، کار اسکن کردن تنها در 400 میلی ثانیه انجام می شود.

درست مثل اپل، این شرکت از این فناوری جدید برای انیموجی ها استفاده خواهد کرد، البته باید بگوییم نسخه انیموجی این برند، واقع گرایانه تر و واضح تر از ایموجی آیفون شده است. در معرفی این ویژگی، این کمپنی نشان داد که چگونه انیموجی می تواند زبان خود را بیرون آورده و به راحتی شکلک در بیاورد و حرف بزند که حرکاتی دقیق تر از انیموجی آیفون 10 را به نمایش گذاشته است.

علاوه بر این، گفتنی است این فناوری در محصولات آتی این شرکت و برای سال آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت و حتی ممکن است، امکان اسکن سه بعدی اشیاء واقعی و نه فقط چهره ها را فراهم کند.

 

 

منبع: phonearena

برچسب ها

حسن بهرامی

یک علاقه مند به آی تی و هر آنچه که با آن مرتبط باشد.و دوست دارم که لحظه های خوشم را با شما تقسیم کنم و در این حیطه قلمی بزنم

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن