اخبارخودرو

سرانجام تعرفه جدید واردات خودرو اعلام شد!

خلاصه مطلب:

  • طبق آخرین اخبار، تعرفه جدید واردات خودرو  به 55 تا 95 درصد افزایش یافته است. و سایت ثبت سفارش خودرو از امروز فعالیت خود را از سر می گیرد.
سرانجام تعرفه جدید واردات خودرو اعلام شد!
امتیاز دهید

طبق آخرین اخبار، تعرفه جدید واردات خودرو  به 55 تا 95 درصد افزایش یافته است. و سایت ثبت سفارش خودرو از امروز فعالیت خود را از سر می گیرد.

به گزارش نیوز کالا و به نقل از ایسنا، در دستورالعمل جدید واردات خودرو تعرفه واردات خودرو با حجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی‌سی از ۴۰ درصد به ۵۵ درصد، تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی از ۵۵ درصد به ۷۵ درصد و تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی نیز از ۵۵ درصد به ۹۵ درصد افزایش یافته است.

براساس این دستورالعمل واردات خودروهایی با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی و خودروهایی با ارزش گمرکی بیش از 40 هزار دلار نیز ممنوع اعلام شده است. که به این ترتیب ورود پورشه به کشور متوقف شده و برندهایی همچون بی‌ام‌و، بنز و لکسوس، تنها مدل‌های پایه و ارزان‌تر از ۴۰ هزار دلار، امکان ورود به کشور را خواهند داشت.

و اما برندهای سیتروئن، رنو، هیوندای، تویوتا، نیسان، سانگ‌یانگ، کیا، میتسوبیشی و دی‌اس اجازه ورود به کشور را دارند.

طبق دستورالعمل ساماندهی واردات خودرو، واردکنندگان غیر نمایندگی، مشروط به شرایطی اجازه واردات خودرو را دارند و در این شرایط براساس اخبار به دست‌ آمده به احتمال زیاد از امروز سایت ثبت سفارش واردات خودرو مجددا فعالیت خود را از سر بگیرد.

این فعالیت مجدد ثبت سفارش واردات خودرو با ترکیدن حباب قیمتی خودروهای وارداتی و کاهش قیمت این محصولات همراه است.

تعرفه جدید واردات خودرو (دی ماه 96):

حجم موتور (سی سی)تعرفه جدید واردات
۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۵۵ درصد
۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰۷۵ درصد
۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰۹۵ درصد
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن