اخبارپزشکیعلم و دانش

دستکش روباتیک NeoMano برای آسیب های نخاعی [CES 2018]

کمک به افراد آسیب دیده نخاعی در انجام فعالیت های روزمره

دستکش روباتیک NeoMano ویژه معلولین در نمایشگاه CES 2018 رونمایی شد. این محصول رباتیک برای افرادی که دچار آسیب های نخاعی شده اند بسیار مناسب بوده و می تواند در کیفیت زندگی آن ها تاثیرات خوبی بگذارد.

آسیب های نخاعی تأثیر طولانی مدتی بر کیفیت زندگی معلولین می گذارد و با توجه به میزان شدت آسیب، علائمی چون درد، بی حسی و یا حتی فلجی ظاهر شود که در انجام وظایف و مسئولیت های روزمره این افراد را عملا غیرممکن می سازد. و اما دستکش روباتیک NeoMano با هدف کمک به افرادی با آسیب های نخاعی طراحی و ساخته شده است.

کمپانی کره ای Neofect، در زمینه طراحی و تولید محصولات بهداشتی و ابزارهای توانبخشی مختلف ایفای نقش می کند و نمونه اولیه دستکش توانبخشی NeoMano را در CES 2018 به نمایش گذاشته است. لازم به ذکر است که جنس این دستکش چرمی است و بیشتر شبیه به دستکش تیراندازی با تیر و کمان است که فقط انگشت شست، انگشت اشاره و انگشت میانی را پوشش می دهد.

این دستکش هوشمند به سیم های تیتانیومی تجهیز شده، و قادر است سه انگشت را برای انجام وظایف مختلفی چون برداشتن فنجان، نگه داشتن مسواک و یا گرفتن دستگیره درب به کار گیرد. و با یک سیستم کنترل کننده و دو روش تنظیمی عمل می کند. جهت گرفتن اشیا ، انگشتان شما را در اطراف یک شی قرار می دهد و از طریق سیستم کنترلی آن شی را در دست می گیرد.

ظاهرا قرار است دستکش روباتیک NeoMano در بهار سال 2018 از طریق کمپانی کیک استارتر جذب سرمایه کند و در پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه شود.

 

Please wait...
برچسب ها

مهسا رضایی

دانشجوی پزشکی دانشگاه شیراز هستم. از قدیم الایام یکی از عاشقان دنیای فناوری بوده ام و خوشحالم که فرصتی دست داد تا در نیوز کالا به فعالیت بپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای مطلب "دستکش روباتیک NeoMano برای آسیب های نخاعی [CES 2018]"

اطلاع از
avatar
مرتب براساس:   تازه ترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
اسماعیل کهنوی
مهمان

دمشون گرم باز به فکر معلولین هستند تو کشور ما که یک تدبیری برای حمل و نقل معلولین نشده و نمیشه

بستن